Мобілізація на Буковині: почали призивати чоловіків без військового досвіду.

На Буковині закінчують призив резервістів першої черги та починають залучати чоловіків, які закінчили військову кафедру та служили в армії за СРСР. Також призиватимуть тих, хто не має військового досвіду.

Про це у коментарі Суспільному сказала речниця обласного центру комплектування Тетяна Попович.

Кого призивали першочергово

Військовозобов’язаних резервістів першої черги. Це люди, які служили у військових частинах, мають військовий досвід, досвід в бойових діях, а також уклали контракт в резерві з військовими частинами.

Кого призиватимуть тепер

Наразі поповнюватимуть військові частини й іншими чоловіками призивного віку. Це також люди, які не мають військового досвіду. Вони обов’язково пройдуть підготовку перед тим, як їх направлять у військову частину. Звісно, підготовку за скороченою програмою через війну.

Чи ходитимуть працівники центру додому

Захист України є конституційним обов’язком кожного громадянина. У період, коли оголошена загальна мобілізація, чекати повісток та дзвінків не потрібно, натомість чоловіки від 18 до 60 років зобов’язані прийти до центрів комплектування.

Обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки розташований на вулиці Ольги Кобилянської, 32. Міський — на вулиці Головній, 119.

 

Чи усіх, хто прийде до військкомату, викличуть на військову службу

Не всіх чоловіків, які стають на військовий облік, призивають на військову службу. Беруть до уваги їх стан здоров’я, сімейні обставини та інше.

Чи є відповідальність для вимушених переселенців, які не приходять у військкомат

Усі в обов’язковому порядку мають стати на військовий облік. Буковинців та вимушених переселенців, які стоять на військовому обліку, призивають на службу в однаково.

Хто зараз має право вручити повістку

Зараз повістку можуть вручати не тільки представники військкоматів (центрів комплектування), але й представники військових органів та інших військових формувань. Також представники місцевого самоврядування. Відмова від повістки — порушення закону.

Яка відповідальність передбачена

За ухилення від військової служби у воєнний час передбачено від трьох до п’яти років позбавлення волі.

Чи можуть вручити повістку на вулиці

Так. Якщо у людей через це виникають скарги, вони можуть зателефонувати на гарячу лінію на Міністерства оборони — 0 800 50 04 42.

Що мають робити чоловіки, які не підлягають призову, під час мобілізації

Вони повинні прийти до військкоматів (центрів комплектування) і підтвердити цей факт. Тобто з’явитись у будь-якому разі потрібно.

peredplata