Українська криза – не в наших інтересах – Сі Цзіньпін поговорив із Байденом

Таку думку висловив Сі Цзіньпін президенту США Джо Байдену.

Конфлікти та протистояння, на кшталт війни в Україні, нікому не потрібні, заявив президент Китаю Сі Цзіньпін главі США Джо Байдену під час відеодзвінка сьогодні, 18 березня, повідомляє CNN із посиланням на китайські державні ЗМІ.

«Міждержавні відносини не можуть перейти до стадії військового протистояння. Конфлікт і протистояння не є інтересами сторін. Мир і безпека є найдорожчими скарбами міжнародного співтовариства», – заявив глава КНР.

Глава КНР додав, що його країна та Сполучені Штати повинні направляти двосторонні відносини на правильний шлях, і обидві сторони також повинні взяти на себе належну міжнародну відповідальність і докладати зусиль для миру в усьому світі.

Розмова між двома світовими лідерами — перша дискусія за кілька місяців, повідомили у Білому домі.

Це сталося через кілька днів після того, як у США припустили, що Китай може надати Росії військову та фінансову допомогу, яку просили в межах її війни в Україні.

CNN, посилаючись на дані американської розвідки, поки не надає прогнозів щодо намірів КНР.

«Це частина наших постійних зусиль щодо підтримки відкритих ліній зв’язку між Сполученими Штатами та КНР», – заявила речниця Білого дому Джен Псакі.

Нагадаємо, низка світових ЗМІ повідомила, що Китай висловив готовність надати допомогу Росії у війні з Україною, про яку напередодні попросила сама РФ.

Своєю чергою посол КНР в Україні запевнив, що Китай ніколи не нападе на нашу державу. Після цього у Білому домі повідомили про телефонну розмову президента США Джо Байден та голови КНР Сі Цзінь Піномом.

Джерело: ТСН