Мобілізація резервістів другої хвилі: хто, в яких випадках, основні моменти.

15 березня 2022 року в Україні на брифінгу начальник Управління персоналом штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач оголосив про другу хвилю мобілізації.

Про це пише ТСН.

Що таке друга хвиля мобілізації і як вона відбувається

Згідно з українським законодавством, в Україні загальна мобілізація відбувається в чотири хвилі. Військовозобов’язаних громадян залучають в залежності від потреб та можливостей армії, а також від перебігу воєнних подій.

Що означає кожна хвиля мобілізації:

1.Перша хвиля мобілізації – відбувалася в перші дні початку війни Росії проти України, це була мобілізація оперативних резервістів, колишніх військовослужбовців, які мають бойовий досвід, ветеранів АТО та ООС, контрактників віком до 40 років.

2.Друга хвиля мобілізація – наразі відбувається, мобілізація резервістів, які не потрапили до першої хвилі, це найчастіше військовослужбовці, які мали бойовий досвід до 2014 року.

3. Третя хвиля мобілізації – призивається мобілізаційний резерв, тобто випускники університетів, які пройшли військову кафедру та мають звання офіцера запасу.

 

4. Четверта хвиля мобілізації – громадський резерв, чоловіки, які не мають бойового досвіду, але можуть бути залучені до військових формувань за умови найбільш критичного сценарію розгортання війни.

Друга хвиля і мобілізація резервістів

Роман Горбач наголосив, що наразі “ми проводимо мобілізацію військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги”. Тобто це:

– громадяни, які раніше проходили службу і отримали відповідний досвід на певних посадах (можуть бути відправлені безпосередньо до військових частин);

– громадяни, які раніше не проходили службу та підлягають мобілізації, будуть відправлені до навчальних центрів ЗСУ, де пройдуть військову підготовку за скороченими термінами (7-20 діб).

 

Також Роман Горбач повідомив, що призову під час мобілізації немає. А чинних солдатів наразі будуть залучати до оборони лише в разі бойових дій на тих територіях України, які раніше були мирними. Також їх не будуть відправляти до зони ООС. Проте потрібно бути готовими до того, що на території, яка ще вчора була мирною, сьогодні йтимуть бойові дії. І призваних військовослужбовців на рівні з резервістами першої черги залучатимуть до оборони.

Яка ситуація з мобілізацією резервістів

За словами Романа Горбача, майже 100% резервістів вже вирушили до бойових військових частин і виконують різноманітні завдання.

Також він дав відповіді на запитання про внутрішньо переміщених осіб та необхідність ставати на військовий облік. Горбач зазначив, що вони є військовозобов’язаними, а тому повинні стати на облік одразу після прибуття до безпечного регіону України.