Новодністровська меріяда

Новодністровська меріяда  Під час захоплення влади партією регіонів в Україні Чернівецьку область зробили базовою для відпрацювання різного роду найгидкіших методів політичного дебілізму.

Перше, що вдалося ПеРдолятам* – це наплодити тушок різного рівня. Від села до обласного центру. Найкращими тушкованими депутатами стали члени БЮТу. У цей час вони себе відносять до ВО «Батьківщина». Запроданцем №1 в області самовизначився тодішній голова обкому ВО «Батьківщина» Петро Гасюк. Він перейшов у табір ПеРдолят акурат після визначення списків кандидатів до рад всіх рівнів у Чернівецькій області. Тобто він не тільки продався сам, а й спродав всю батьківщину разом з Юлею Тимошенко. «Богиня» (так він її називав тоді, коли вчив всіх любити ВО «Батьківщину» і особисто Юлю Володимирівну) з тріском, ганьбою та гріхом вигнала зрадника Гасюка з партії.

Але механізм був запущений і зупинити його немає змоги навіть сьогодні. Отож першими тушками в області стали щонайменше 1000 депутатів від БЮТу. Стушкувалася Сільва Віщук, яка клялася у відданості Юлії Тимошенко. Вона навіть часто з’являлася з косою на голові «а-ля Юля». Стушкувався Валентин Маніліч, за що й отримав посаду заступника голови Чернівецької облради з рук ПеРдолят. Стушкувався навіть Іван Шилепницький, який був головою облради за часів Юлії Тимошенко. Стушкувалася ціла династія Ткачуків, тато і син. За зраду татові дали посаду голови Вижницької РДА, а синові «Шансоньє», бар на вулиці Ольги Кобилянської. Стушкувалися «зелені», «сєді» і їм подібні з відтінками і без. Голубі та рожеві. Як не дивно, зрадниками стали ті, кого люди вибрали депутатами. І це тільки підтвердило, що партія будувалася на авторитеті лідера та на дрібно корисних поривах її активних членів.

Тушок відразу використав Папієв і його команда. За їхньою допомогою і їхніми руками швидко вони прибрали до рук всю владу у Чернівецькій області. Всі голови від села до Чернівців безвідмовно прийшли на службу ПеРдолятам. Вони без бою здалися у полон. Тоді вже партія влади розгулялася. Вона мала безмежну владу і у той же час відповідальність переклала на опозиційні партії. Бо у ПР не було жодного району, де була б їхня більшість депутатів. Донецькі у нас програли скрізь, але владу мають всюди. Це – парадокс української політики. Це – розквіт українського зрадництва.
І все ж у двох містах обласного підпорядкування мери повстали проти свавілля партії регіонів. Це – Микола Федорук у Чернівцях і Руслан Панчишин у Новодністровську. Тоді руками та голосами тушок з ВО «Бать-ківщина», НУ та навіть «Фронту Змін» непокірних мерів усунули з посад. За це проголосувало 2/3 депутатів рад. За два роки нового «безпрєдєлу» вдалося добитися перевиборів тільки у Новодністровську. Чернівецьких виборів досі не призначають. Кажуть, що ПеРдолята тут уже виграти не можуть, як і у Києві.

Якщо таки не вдасться ВР проголосувати за вибори мера в Чернівцях на літо, то вони можуть відбутися 27 жовтня 2013 року. А до того часу місто занепадає. Його «докеровують» очільники і «смотрящі». Громада мовчить і щодня набирає все більше і більше злості. Можливий вибух у будь-який момент. Якщо так станеться, то теперішні міські очільники не встигнуть покинути місто ні на своїх джипах, ані на літаках. Вони відтепер приречені на сувору відповідальність.

А у Новодністровську готуються до виборів мера 2 червня. Губернатор Папієв з міста енергетиків тепер не виїжджає. Він шукає людину, яку можна було б зробити тушкою і змусити служити донецьким. Бо за прямого ПеРдолятка новодністровці не проголосують навіть за 200 гривень кожному. Це не депутатський мандат для пасинка. Місто енергетиків має гідність і честь.
Найкращим варіантом на виборах для Папієва міг би стати тимчасовий союз з колишнім своїм однопартійцем-есдеком Болдашевим. Але Папієв зрадив СДПУ(о), а Болдашев, на відміну від колишнього свого лідера, есдек стійкий. Тому й не ведеться на перемовини. Замість влади Болдашев спробував знайти підтримку в опозиції. Він ходив до УДАРу. Але йому вже відмовили. Бо УДАР стоїть міцно на своєму: об’єднана опозиція висуватиме єдиного кандидата в мери Новодністровська.

У прикупі ПР є два сини: син секретаря міськради Лутчака і син голови міської організації партії регіонів Луніна.
Новодністровці не сприймають ці кандидатури. Хоча син Луткача десь натякав, що він спроможний купити собі мерське крісло. Напевне, приклад батька йому наснаги додає. Бо, кажуть, саме від Лутчака-старшого на виборах носили олію і вино людям. Енергетики переконані, що у них така «дешевка» вже не повториться.

З лівого флангу на Новодністровськ готують атаку КПУ та СПУ. Від комуністів ймовірно йтиме на мера Кобельчук. Від соціалістів – Кордонський. У засаді сидить «Єдиний Центр» і його представник Білоткач. Переговори його з ВО «Свобода» бажаного результату не приносять. ВО «Свобода», як і УДАР, як і ВО «Батьківщина» та «Фронт Змін» матимуть єдиного кандидата. Саме цього й чекають виборці міста енергетиків. І саме єдиний висуванець від об’єднаної опозиції має всі шанси перемогти ПеРдолят і їхніх прихвостнів у Новодністровську.
Хто ним стане? Ми дізнаємося найближчим часом. Висування кандидатів на посаду мера почнеться 30 квітня.
(Далі буде).
Петро Кобевко
* ПеРдолята – члени партії регіонів у Чернівецькій області. Такі як – жовтенята і т.п.