Кремль планує напад на Молдову, – The Times

Росія розробила чіткі плани для вторгнення в Молдову. Швидше за все вони хочуть повторити «Донбаський сценарій», спробувавши приєднати Придністров’я до складу росії. Операція готується до 9 травня, коли путін оголосить про визнання рф незалежності Придністров’я.
Про це повідомили The Times з посиланням на власні джерела в українському військовому керівництві.
– Ми вважаємо, що Кремль вже ухвалив рішення щодо нападу на Молдову. До чого призведуть події в Молдові – буде вирішальним для нас. Якщо росіянам вдасться захопити контроль над країною, то ми (Україна – Ред.) з військової точки зору станемо більш вразливими – це буде загроза цілісності України, – розповідають джерела The Times.
За інформацією The Times, Кремль намагатиметься повторити події 2014 року на Донбасі, визнавши незалежність Придністров’я.
– Якщо Росія визнає незалежність Придністров’я, це буде пряма загроза і порушення територіальної цілісності Молдови. Це буде повторення “донбаського сценарію”. Далі вони будуть постачати велику кількість зброї, а потім захочуть приєднати його до складу Росії, – запевняють джерела The Times.
Не виключається, що заяву щодо визнання Придністров’я незалежною “державою” Путін може зробити напередодні або на День перемоги 9 травня.
“Ми вважаємо, що Кремль вже ухвалив рішення щодо нападу на Молдову. До чого призведуть події в Молдові – буде вирішальним для нас. Якщо росіянам вдасться захопити контроль над країною, то ми (Україна – ред.) з військової точки зору станемо більш вразливими – це буде загроза цілісності України.
Якщо Росія визнає незалежність Придністров’я, це буде пряма загроза і порушення територіальної цілісності Молдови. Це буде повторення “донбаського сценарію”. Далі вони будуть постачати велику кількість зброї, а потім захочуть приєднати його до складу Росії”, – пише джерело в українській розвідці.

peredplata