«Закрив, бо пішов в армію»: власник «Сорбонни» Чесанов розповів, чому біля цього чернівецького ресторану занепад

Ресторанний комплекс “Сорбонна” у центрі Чернівців уже тривалий час стоїть зачинений. Заклад, принаймні зовні, потроху занепадає, припадає пилюкою та зазнає руйнувань.

Кореспондентка molbuk.ua зателефонувала до власника закладу, депутата міськради від “Команди Михайлішина” Анатолія Чесанова, щоби дізнатися про долю закладу.

У розмові депутат зазначив, що зараз перебуває “у полях”. “Чуєте, як стріляє?” – зауважив він. У слухавці і справді були чутні постріли. Усе ж вдалося провести двохвилинну розмову, в якій Анатолій Чесанов пояснив, що відбувається з “Сорбонною”

“Я закрив заклад і поїхав на війну. Тобто, коли 24 лютого почалася війна, я здав свідоцтво підприємницької діяльності і пішов в армію. Не можу ж я вести підприємницьку діяльність, перебуваючи в армії”, – сказав Чесанов

На запитання, чи планує після повернення відкривати “Сорбонну”, або ж продавати, депутат відповів:

“Планується спочатку перемогти ворога. Може, вона вже нікому не буде потрібна, якщо сюди прийдуть росіяни. Задля того, щоби цього не трапилося, я й пішов в армію”.

На уточнююче запитання, що ж усе ж таки робитиме після перемоги, Чесанов зазначив: “Не знаю. Треба дожити до перемоги”.

Нагадаємо, довкола розбудови скандального будівництва впродовж кількох років велися суперечки між власником та владою. Адже ще за спорудження першої частини розважального комплексу, коли пересунули пам’ятник Ю. Федьковичу, громадськість була обурена таким вчинком.

Наступний етап будівництва цього закладу теж супроводжувався скандалом.

Все ж у 2009-му році одночасно дві ради – архітектурно-містобудівна та громадсько-консультативна з питань охорони культурної спадщини міста – обговорювали питання реконструкції літнього майданчика біля розважального комплексу “Сорбонна”, тобто другої частини закладу. І обидві дали дозвіл на добудову.

Спочатку літній майданчик біля “Сорбонни” мав бути одноповерховим зі скляним покриттям. Та під час будівництва у проект внесли зміни. Зараз це вже цегляне двоповерхове приміщення з античними колонами і кулею у вигляді глобуса зі знаками зодіаку.

– Я міг би збудувати майданчик зі скляним покриттям за сто тисяч доларів, але ця будівля не прикрасить місто, – запевняв тоді Анатолій Чесанов. – А ця добудова обійдеться мені втричі дорожче. До розробки проекту я залучив відомих архітекторів і скульпторів.

Після деяких зауважень міські архітектори майже одноголосно підтримали задум Анатолія Чесанова. Зокрема В’ячеслав Кишлярук заявив, що треба дати можливість власникові “Сорбонни” продовжити роботу. І навіть запропонував збільшити споруду ще на один поверх.

Проте більшість членів громадської консультативної ради не сприйняли на “ура” проект добудови “Сорбонни”.
“Ця куля не гармоніює з резиденцією, – зауважила Марія Никирса. – Можна вигадати іншу форму купола, якщо його збираються там встановити”.

Її підтримав і художник Олег Любківський:

“Запропонована архітектура не вписується в квартал, де домінуючою є будівля Резиденції митрополитів, яку хочуть внести до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. До того ж, “Сорбонна” майже “заїхала” на тротуар. Тож псується вигляд усієї вулиці Університетської”.

Особливо категоричною була начальник відділу з охорони культурної спадщини міста Олена Пушкова:

“Сорбонну” будували, а водночас формувалася громадська думка. Тому наш відділ склав припис на призупинення робіт. Будівництво з самого початку велося з порушеннями, постійно змінювалися фасад і покрівля. На тлі резиденції добудова справляє досить сумне враження. Це відвертий кітч і вияв поганого смаку”.

Все ж у 2011-му році другу частину “Сорбонни” урочисто відкрили. Тоді на офіціозі з нагоди відкриття Анатолій Чесанов зауважив, що цей заклад був побудований не для того, щоб заробляти гроші, а в першу чергу щоби показати, що за бажання можна зробити своє місто кращим.

– Це робилося не для бізнесу, а для душі, – каже А. Чесанов. – Хотілося залишити свій слід.

Скульптор Ярослав Гаврилюк, який виліплював скульптури в закладі, розповів: “Коли я сюди приїхав і побачив закладений фундамент, відразу відчув, який має бути інтер’єр у закладі, відчув дихання цього будинку, епохи відродження, тому нічого складного під час реалізації задуму не було. При створенні інтер’єру було багато містичних речей, які супроводжували роботи. Надихала можливість створити щось на грані неможливого”.

За словами А. Чесанова, на будівництво другої частини закладу витратив близько 700 тисяч доларів. Кошти на будівництво брав у кредит.

Водночас у тому ж 2011-му році поповзли чутки, що Анатолій Чесанов заклад продає.

Зокрема, на сайті оголошень emarket.ua з’явилося повідомлення про те, що в Чернівцях продається ресторанний комплекс “Сорбонна”. У повідомленні вказувалася площа закладу – 1500 квадратних метрів, а також те, що до комплексу входять два ресторани, нічний клуб, літній майданчик. Вартість закладу, яка вказується в оголошенні – 32 мільйони гривень.

У телефонній розмові з кореспондентом molbuk.ua Анатолій Чесанов тод зазначив, що не знає, чому з’явилося оголошення лише тепер, адже він ще рік тому планував продаж закладу.

 
 

peredplata