Правий берег Херсону і Херсонської області…

 
Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Якщо це правда! Ще раз! Якщо це правда, а не спроба заманити українські війська у пастку, то це третя велика поразка від початку повномасштабної війни в Україні. … Мається на увазі, від 24 лютого 2022 року. Саме тому в учасників збіговиська Скабеєвої на 1 російському телеканалі були такі приголомшені і перекошені пики.
Після фіаско під Києвом та втечі з Харківської області війська залишають Херсон — одне з найбільших міст українського півдня, яке контролювали з перших тижнів війни.
Тримати оборону на правому березі Дніпра, де знаходиться Херсон, та ще й узимку “безперспективно”, заявив у середу на зустрічі з міністром оборони Сергієм Шойгу командувач російського угрупування генерал Сергій Суровікн.
– Херсон та прилеглі населені пункти не можуть повноцінно забезпечуватись та функціонувати, життя людей постійно у небезпеці, тому доцільно організувати оборону лівим берегом Дніпра, – запропонував Суровікін.
“Це дуже непросте рішення”, але воно прийняте після “всебічної оцінки” ситуації, що склалася, сказав Суровікін: існує загроза “повної ізоляції” російського угруповання в Херсоні, якщо Київ збільшить пропуск води з греблі Каховської ГЕС або сама станція постраждає від ракетного удару.
Російські війська відійдуть на лівий берег Дніпра — це, за словами Суровікіна, дозволить “тримати оборону” та “зберегти боєздатність” угруповання, а також вивільнити “частину сил і коштів, яка буде задіяна для активних дій, у тому числі наступального порядку, на інших напрямках”.
Шойгу, заслухавши командувача, схвалив рішення здати місто, яке Кремль з 30 вересня оголосив російською територією.
“Для нас життя та здоров’я військовослужбовців є пріоритетом. Приступайте до відведення військ”, – наказав Шойгу. Як повідомив Суровікін, маневр буде здійснено у найближчі терміни.
За два місяці контрнаступу українська армія відвоювала 48% території, захопленої Росією з початку війни — 43,5 тисяч квадратних кілометрів з 90,8 тисяч (згідно підрахунків аналітиків з Newsweek: https://www.newsweek.com/fact-check-has-ukraine-taken… ).
Росія готова до переговорів з Україною, заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова. “Ми готові їх вести, зрозуміло, з урахуванням тих реалій, які складаються на даний момент”, – уточнила вона.
У Києві не вважають здачу Херсона відправною точкою для переговорів, заочно відповів Кремлю радник глави адміністрації президента Михайло Подоляк.
Росія, за його словами, не пропонує реального мирного процесу, а хоче лише перемир’я, щоб нагромадити сили та закріпити за собою захоплене, включаючи Запорізьку АЕС, Північно-Кримський канал та лівий берег Херсонської області.
“Це нонсенс – говорити про серйозний переговорний процес після звільнення Херсона, після звільнення Луганська тощо”, – сказав Подоляк. Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський виключив переговори до виведення російської армії з усієї території України, включно з Донбасом і Кримом.

peredplata