Рух «Стоп цензурі!» розцінює події, які розгорнулися у Чернівцях навколо телеканалу ТВА, як цензуру та тиск місцевої влади на альтернативне джерело інформації

Рух «Стоп цензурі!» розцінює події, які розгорнулися у Чернівцях навколо телеканалу ТВА, як цензуру та тиск місцевої влади на альтернативне джерело інформаціїЧерез низку неймовірних «збігів», коротких замикань, та дивних технічних збоїв, 23 липня канал «ТВА» змушений був зупинити своє мовлення. Місцеві чиновники не дозволили технічним працівникам «ТВА» повернути відремонтоване обладнання в релейну станцію, яка знаходиться у приміщенні Чернівецької державної телерадіокомпанії «Буковина».

Ще одним доказом того, що за припиненням мовлення «ТВА» стоїть місцева влада, слугує звернення депутатів від провладної більшості Чернівецької облради. 2 серпня четверо депутатів облради від Партії регіонів звернулися до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з пропозицією, якщо «ТВА» не зможе дотриматись умов ліцензії і вчасно відновити мовлення, оголосити конкурс на його частоту або ж просто передати її в розпорядження обласної державної телерадіокомпанії.

2 серпня телеканал «ТВА» також вимкнули з кабельних мереж. За словами в.о. генерального директора ТРК «ТВА» Тати Кеплер, це відбулося через «дзвінок зверху».

За словами працівників «ТВА», на сьогодні, телеканал готовий вийти в ефір, всі обмеження його мовлення є штучними, і створюються виключно місцевою владою.

Рух «Стоп цензурі!» звертається до голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Папієва з вимогою вжити негайних заходів щодо відновлення мовлення телеканалу «ТВА» і взяти ситуацію під свій контроль. Зокрема, проконтролювати, щоб технічні працівники каналу отримали змогу безперешкодно встановити відремонтоване обладнання та оперативно відновити мовлення телеканалу.

Ми звертаємось до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України з вимогою втрутитись у ситуацію, зупинити свавілля місцевих чиновників, і провести всебічне і прозоре розслідування ситуації навколо телеканалу «ТВА».

Рух «Стоп цензурі!» також звертає увагу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на те, що ситуацію з відключенням «ТВА» потрібно ретельно вивчити, і взяти до уваги той факт, що телеканал змушений був призупинити мовлення внаслідок форс-мажорних обставин і штучних перешкод.

Члени Руху звертаються до представництв міжнародних організацій та посольств в Україні з проханням нагадати українській владі про величезне значення поваги до свободи слова та прав людини, а також про важливість дотримання міжнародних зобов’язань щодо захисту вільних медіа, які були підписані Україною.

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!»

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.
Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.
Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.
Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128
Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

Тим часом екс-гендиректор ТВА Василь Забродський звернувся з відкритим листом до голови представництва ЄС в Україні:

Відкритий лист

Голові представництва ЄС в Україні
Яну Томбінському

Шановний пане Томбінський!

Звертаюсь до Вас як до представника Євросоюзу з проханням захистити право на приватну власність, якого мене позбавила влада в особі депутата Верховної Ради України, заступника голови партії «Батьківщина» Андрія Пишного.

Протягом останніх 15 років я обіймаю посаду генерального директора ТОВ ТРК «ТВА» – регіонального телеканалу у м. Чернівці, який є одним з перших комерційних телеканалів на Україні. Вісім років тому я і А.Пишний стали власниками цього телеканалу. Одразу після обрання його до Верховної Ради України у 2012 році, мій колишній партнер фактично обікрав мене, незаконним рішенням звільнивши з займаної посади, а згодом – і перерозподіливши частки власності в компанії на користь своєї дружини Людмили Пишної. Отримавши депутатську недоторканість та безмежні владні повноваження, А.Пишний шляхом погроз та тиску намагається впливати навіть на судові інстанції. На сьогоднішній день у судах різних рівнів знаходиться близько десятка справ. За період цього конфлікту було відкрито більше 20 кримінальних проваджень. Я намагаюся в законний спосіб відстояти свої права власності і право на працю. Але рядовий громадянин у нашій державі, навіть якщо це і Заслужений журналіст України, не в змозі боротися із системою, якщо в руках у влади – всесильний депутатський мандат.

Після невдалої спроби перепродати вкрадений телеканал, А.Пишний і його команда своїм непрофесіоналізмом ведуть ТВА до повного знищення, при цьому прикриваються псевдо-опозиційністю та пояснюють усі свої невдачі в професійній сфері тим, що влада ніби то прагне затулити рота незалежній телекомпанії. З метою приховати по суті грабіжництво, нардеп А.Пишний списує нинішню складну ситуацію, в якій опинився телеканал, (а продовження ліцензії на мовлення ТВА сьогодні під великим питанням), на стосунки влади й опозиції.

Дотримання права на приватну власність є однією з ознак демократичної держави. Поки що я доводжу своє право в судах, однак прошу звернути увагу на безчинства, які чинить народний депутат, розмахуючи своїм мандатом та прикриваючи свої незаконні дії опозиційною боротьбою з владою.

З повагою,
Заслужений журналіст України,
генеральний директор ТОВ ТРК «ТВА»,
Василь Забродський