\”Депутати виступили на захист журналістів\”, – Михайло Папієв про заяву буковинських регіоналів щодо телеканалу ТВА ВІДЕО

"Депутати виступили на захист журналістів", - Михайло Папієв про заяву буковинських регіоналів щодо телеканалу ТВА ВІДЕОПро це заявив сьогодні голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв, відповідаючи на запитання шеф-редактора газети \”Час\” Петра Кобевка щодо нагнітання конфліктів між журналістами зі сторони ЗМІ, наближених до губернатора, та заяви депутатів від партії регіонів, обласний осередок якої Папієв очолює, щодо ситуації з ТВА.

– Я завжди (журналістам, ЗМІ, – ЧАС) сприяв, сприяю та буду сприяти, – наголосив Михайло Папієв. – Я читаю в тому числі і вашу газету. Я заставляю себе і читаю її від початку і до кінця, так само, як і всю пресу Буковини, в тому числі і районні газети. Не треба перекладати своє враження від заяви, коли в заяві цього немає. Заява, яку я прочитав. А це абсолютна правда. Депутати обласної ради. І вони правильно зробили. Вони виступили на захист журналістів, на їх право на вільне мовлення. За вашими висновками, народні депутати мають право захищати свої засоби масової інформації, або ЗМІ, які належать до їхніх колег, а чомусь інші не можуть захищати інші засоби масової інформації. Тут не потрібно подвійних стандартів. Нам потрібно однаково відноситись і до ЗМІ, які є незалежними і є приватними, і до тих ЗМІ, які є незалежними і знаходяться в державній власності. Журналісти всюди мають бути захищеними. І вони всюди мають відчувати невтручання з боку влади в їхню діяльність.

Я готовий сприймати ваше журналістське середовище таким, яким воно є, незалежно від своєї власної думки, – зауважив Михайло Папієв.

– Я б дуже хотів, щоб телевізійний канал ТВА якомога швидше розпочав свою роботу, – підсумував голова Чернівецької ОДА.

Для того, щоб читачі мали повну картину, ми подаємо заяву депутатів від партії регіонів Чернівецької обласної ради повністю:

Національній Раді України з питань телебачення та радіомовлення

Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення

Народному депутату України
ШЕВЧЕНКУ А.В.

Голові представництва ЄС в Україні
Яну ТОМБІНСЬКОМУ

Ми, депутати Чернівецької обласної ради, висловлюємо своє занепокоєння з приводу того, що довготривалий корпоративний конфлікт на чернівецькому телеканалі ТВА та відсутність технічної документації у його керівництва, яке покривається народними депутатами України від ВО «Батьківщина», спричиняють приниження честі та гідності держави та подається європейській спільноті як утиски свободи слова. Журналістський колектив каналу ТВА став заложником політичних амбіцій і маніпуляцій його власників з парламентської фракції ВО «Батьківщина».

На нашу думку, керівництво каналу ТВА прикриває власні технічні негаразди та відсутність всіх необхідних документів для законного ведення своєї діяльності пустопорожніми заявами про неіснуючі утиски свободи слова в Україні та Чернівецькій області зокрема. Нам достеменно відомо, що мовлення телеканалу ТВА припинилось внаслідок самовільного від’єднання його технічними працівниками від оптоприймача, який, до речі, раніше був так само підпільно та самовільно під’єднаний.

Відповідно до законів України, усі журналісти рівні у своїх правах, незалежно від того де вони працюють – на державну телерадіокомпанію чи комерційно-опозиційний канал. Неспроможність каналу ТВА відновити мовлення, гучні політичні гасла та 15-ти денні ефірні мовчання, на наш погляд, є підготовкою зухвалої технічної операції, щоб прокласти оптоволокно до передавача, який є власністю ТВА, і при цьому залишити Чернівецьку обласну державну телерадіокомпанію без ефірного мовлення та передавача. Про це нам також відомо з достовірних журналістських джерел каналу ТВА, які бажають залишатись неназваними.

Тому ми вимагаємо від власників ТВА припинити свідоме умисне нищення Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії, де працює кілька сотень людей та кілька десятків журналістів. Звертаємось до правоохоронних органів з проханням оперативно надати правову оцінку діям чи бездіяльності керівництва каналу ТВА. Також звертаємось до народного депутата України Андрія Шевченка якнайшвидше прибути до Чернівців та стати на захист журналістів ОДТРК так, як він це робив по відношенню до каналу ТВА.

Окрім цього, ми повторно звертаємось до Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення дати належну принципову оцінку хронічним порушенням з боку ТВА умов ліцензування та розглянути питання щодо припинення її дії, а при оголошенні умов нового конкурсу – ліквідувати існуючу зараз диспропорцію, коли 1/6 ефірного часу припадає на мовлення обласної державної телерадіокомпанії, а 5/6 – іншого каналу в прайм-тайм.

З повагою
Депутати Чернівецької обласної ради

Куцак Матвій Іванович

Берча Віктор Теофілович

Чорний Сергій Іванович

Няйку Сергій Мірчович

08.08.2013 р.

peredplata