У Бердянську окупанти вбили двох 16-річних українських партизанів: реакція омбудсмена (відео)

 
 
 
Андрій Романюк
Редактор стрічки новин
 

У тимчасово окупованому Бердянську вбили двох проукраїнських підлітків. Хлопці відкрили вогонь по колаборантах, після чого силовики їх заблокували та застрелили.

Про це у Telegram розповів ставленик російських окупантів на захопленій частині Запорізької області Владислав Рогов.

Гауляйтер назвав ім’я одного з партизанів — це Тігран Оганнісян, 16-річний підліток, якого росіяни тримали в полоні.

За словами колаборанта Рогова, приблизно о 19-й годині, коли населення відпочивало із сім’ями на міській набережній, “двоє бойовиків відкрили вогонь з автоматів”. Силовики блокували та застрелили повстанців.

“Нині відомо, що одним із них був раніше затримуваний за антиросійську діяльність Тігран Оганесян”, — заявив Рогов.

У мережі з’явилося, ймовірно, останнє відео, записане Тиграном. На ньому хлопець у тактичних рукавичках тримає в руках автомат та схвильовано каже (російською мовою): “…Двох точно. Все, це смерть, пацани. Прощавайте. Слава Україні”. На цьому запис обривається.

Реакція України на смерть партизанів

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на загибель двох проукраїнських підлітків. Він заявив, що Російська Федерація має понести покарання за це вбивство.

“Сьогодні ж двоє 16-річних хлопців стали героями. Останніми словами одного з них було: “Слава Україні”. Не вистачає слів, щоб описати почуття гордості за юнаків, які чинили опір окупантам”, — зазначив уповноважений з прав людини.

Нагадаємо, у понеділок, 19 червня, у тимчасово окупованому місті Сімферополь вибухнув автомобіль Toyota Land Cruiser. У ньому перебував помічник “віце-прем’єра” окупованої території Запорізької області Володимир Єпіфанов.

Все, це смерть, пацани. Прощавайте. Слава Україні»
Минулого року ми з Where Are Our People? записали інтервʼю з мамою Тиграна Оганесяна, 16-річного хлопця з окупованого Бердянська, який жив там з бабусею. Тиграна та його друга Микиту Ханганова у вересні 2022 викрали окупанти, звинуватили у тероризмі, тримали у спеціальному ізоляторі за «антиросійську позицію», де піддавали тортурам. Попередньо Тиграна побили прямо на очах його бабусі.
Його мама розповіла, що Тигран влаштовував окупантам лекції з історії України, тому росіяни забрали і спалили всі його книжки.
Зрештою хлопців випустили, але продовжили за ними слідкувати і переслідувати.
З Ukrainian PR Army ми робили публікації в міжнародних змі з мамою Тиграна, де вона анонімно розповідала його історію. Повернутися на контрольовану Україною територію і возʼєднатися з мамою хлопцю не дозволили попри заклики від родини, міжнародної спільноти та зокрема Євродепартаменту.
Вчора Тигран та ще один українець (імʼя наразі невідоме) ліквідували двох окупантів, за що їх вбили. Тигран записав відео, в якому прощається і каже ось ту цитату на початку.
З моменту, коли я дізналася історію Тиграна, я завжди памʼятала його і його обличчя. Я не могла уявити, скільки треба мати сміливості у 16-річному віці, аби бути як він.
Історія його тортур та вбивства – це ще одне нагадування, що таке російська окупація і як всі ці організації, покликані захищати дітей, можуть забезпечити умовними зошитами, але не можуть врятувати неповнолітніх від тортур та смерті.
Тигран Оганесян, герой України і назавжди нагадування всьому світові, що українці готові покласти своє життя за свободу. Не власну, персональну, а за свободу тих, хто буде після них.
Герої не вмирають.

peredplata