“Благословенна вами ракета прилетіла у вівтар”: вікарій Одеської єпархії написав Кирилу

 
СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ СОБОР В ОДЕСІ ПІСЛЯ АТАКИ РОСІЯН 23 ЛИПНЯ, ФОТО “ДУМСЬКОЇ”

Вікарій Одеської єпархії, архієпископ Арцизький Віктор надіслав листа патріарху РПЦ Кирилу (Гундяєву) і всім членам синоду РПЦ у зв’язку з ударом російських військ по Одесі в ніч на неділю.

Джерелолист, опублікований Свято-Іллінським монастирем у Telegram

Дослівно: “Сьогодні, коли я приїхав по закінченню комендантської години до Спасо-Преображенського Одеського кафедрального собору, побачив, що “благословенна” вами ракета РФ прилетіла прямо у вівтар храму в святая святих, я зрозумів, що спільного з вашими розуміннями в Української Православної Церкви нічого вже давно немає.

Через особисті амбіції ви втратили Українську Православну Церкву та інші церкви в країнах “святої Русі”!

Не повертається язик назвати вас “Великим Господином і Отцем”, тому що ви батько, який віддав дітей своїх на погибель і вбивства!”.

Деталі: Архієпископ попросив Кирила звернути увагу, що на соборі УПЦ від 27.05.2022 р. було ухвалено рішення про те, що церква на чолі з предстоятелем УПЦ виходить із його підпорядкування.

“Вимагаємо відчепитися від нашої церкви, від наших архієреїв і нашого предстоятеля! У нас свій шлях, який обраний собором Української Православної Церкви. Щиро прошу вас – зупиніться. Кожна ракета, яка сьогодні прилітає на територію України, сприймається її жителями як ваше “благословення” своїм чадам”, – йдеться в листі.

Передісторія:

peredplata