У Чернівцях подадуть до суду через білборди патріарха Кирила

У Чернівцях подадуть до суду через білборди патріарха КирилаЧернівецька обласна організація УНП попросила ГПУ розслідувати законність розміщення на території області білбордів із зображенням глави РПЦ патріарха Кирила.

Українська народна партія висловила сумніви щодо законності розміщення на територіїї Чернівецької області білбордів із зображенням патріарха Кирила.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби партії з посиланням на заяву голови облорганізації Івана Антонюка.

\”Звертаємося до Генеральної прокуратури з вимогою \”порушити кримінальну справу за фактом появи \”кирилівських бордів\” в регіонах України, зокрема на Буковині\”, – ідеться в повідомленні.

Антонюк також звернувся до Контрольно-ревізійного управління з вимогою перевірити, на яких підставах і скільки бюджетних коштів було виділено для встановлення зазначених білбордів.

За його даними, Конституція передбачає, що церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а значить, органи державної влади не мають права витрачати державні кошти для реклами або прославляння будь-якої релігійної організації.

При цьому за інформацією УНП, виготовлення, встановлення та оренда площ для зазначених білбордів були профінансовані з державного і місцевих бюджетів. \”(Що підпадає) під дію Кримінального кодексу за статтею нецільове використання бюджетних коштів\”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними Антонюка, основним органом прийняття рішень у вселенському православ\’ї є собор найстаріших церков, згідно з рішенням якого Україна є канонічною територією Константинопольського, а не Московського патріархату і отже, Україна, і в тому числі Буковина, де віруючих УПЦ МП, за даними УНП, не більше 20%, не може вітати Кирила як свого патріарха, що зазначено на білбордах.

Патріарх Московський і всія Русі Кирило 2 жовтня відвідає Чернівецьку область.

Раніше афганці, чорнобильці та діти війни погрожували перекрити дорогу патріарху Кирилу до Чернівців.
Джерело
Джерело

peredplata