Янукович пропонував Путіну контроль над ГТС на \”братських\” умовах

Україна пропонувала Росії створити консорціум з управління українською газотранспортною системою на \”паритетних\” умовах, але не отримала від РФ сигналу про готовність на таку модель.

Про це заявив віце-прем\’єр Юрій Бойко в ефірі телеканалу \”1+1\”, пише ZN.UA.

\”Була принципова позиція нашого президента, нашої країни, що ми готові на будь-яку модель співпраці, але паритетно на братських засадах. 50 на 50. Консорціум 50/50. ГТС – 50/50. Тільки паритетна модель. На жаль, ми не отримали з боку російських колег сигналу, що вони готові на таку модель. Тому так важко йшли переговори\”, – зазначив Бойко.

Прим цьому Бойко зазначив, що переговори з Росією щодо газової теми тривали давно, але безрезультатно. І тільки завдяки \”принциповому рішенню домовленості двох президентів\” було зафіксовано, що \”треба рухатися назустріч один одному\”.

Бойко також фактично зізнався, що Росія пішла на такі поступки через політичні події в Україні за останній місяць. \”Підштовхнули до цього і політичні події, звичайно. Прискорили\”, – сказав Бойко.

Зокрема, уточнив він, саме протягом останнього місяця було виконано \”технічну\” роботу з домовленостями Путіна-Януковича.

Нагадаємо, раніше російське державне агентство ІТАР-ТАСС повідомило з посиланням на обізнане джерело, що умовою знижки на газ для України були гарантії відновлення переговорів щодо входження \”Газпрому\” до складу власників української ГТС. Переговори повинні початися в 2014 році. Обговорення можливості продажу \”Газпрому\” частки в ГТС України буде проходити у двосторонньому форматі.

Як відомо, Україна раніше заявляла про необхідність формування тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою – за участю як Євросоюзу, так і Росії.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу 18 грудня заявив, що переговори з Росією щодо газотранспортного консорціуму продовжаться \”наступного року\”. При цьому глава \”Газпрому\” Олексій Міллер раніше підкреслював, що \”питання тристороннього консорціуму вже давно не є предметом переговорів між \”Газпромом\” і \”Нафтогазом України\”.
Джерело