Британський прем\’єр готовий до жорстких санкцій проти Росії

Вся Європа буде боротися за права України та введе жорсткі санкції у тому випадку, якщо Росія не припинить свої дії в Криму. Про це заявив прем\’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон в інтерв\’ю німецькому виданню Bild після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Британський прем'єр готовий до жорстких санкцій проти Росії

\”У цій кризі Європа займає чітку і єдину позицію. Ми даємо шанс президенту Путіну створити контактну групу для того, щоб спільно обговорити ситуацію на Україні і в Криму. Якщо він не скористається цим шансом, йому і Росії доведеться зіткнутися з хворобливими економічними наслідками\”, – сказав Кемерон.

\”Мова йде про щось більше, ніж Крим, а саме – про європейські цінності: свободу, право та демократію\”. Тому, запевнив прем\’єр, \”ми не будемо зволікати і заморозимо рахунки осіб, що порушили міжнародне право. До того ж існує можливість заморозити економічне співробітництво, що також сильно вдарить по Росії. В разі чого будемо відмовляти у в\’їзді до Євросоюзу\”. Список можливих і болючих заходів щодо Росії, як зазначив Кемерон, значний.

Те, що зараз відбувається в Криму за згодою Росії, заявив британський прем\’єр, \”абсолютно точно порушує міжнародне право: Крим є частиною України, а дії Росії становлять загрозу для її цілісності і незалежності\”.

\”Володимир Путін – один з політиків, що приймають рішення у кримській кризі, і ми лише хочемо, щоб він приймав правильні рішення\”, – зазначив він.

Ці рішення, за словами прем\’єра, повинні вести до розрядки кризи, відповідати міжнародному праву і поважати право українського народу самим визначати власне майбутнє. \”Якщо Росія не припинить дестабілізувати ситуацію в Україні, європейські країни повністю переглянуть як політичні, так і економічні відносини з Росією\”, – заявив Кемерон.

\”Ми, зі свого боку, не можемо допустити того, щоб Росія показувала неповажне ставлення до суверенітету України і попирала його ногами\”, – сказав Кемерон.
ZN

Новини Партнерів