Росія розповіла, чого хоче від України: Крим, федерація, мова

МЗС Росії закликає створити міжнародну групу \”допомоги Україні\”, яка повинна зробити з України позаблокову федерацію без Криму з двома державними мовами.
Про це йдеться в заяві російського МЗС, де озвучені пропозиції РФ.

Росія вчергове запевнила, що вона не причетна до ситуації в Україні, яка \”є результатом глибокої кризи української держави, що призвела до поляризації суспільства і різких загострень антагонізму між різними частинами країни\”.

Для подолання цього \”внутрішнього конфлікту\” Росія пропонує створити групу підтримки для України.

Росія пропонує цій групі зайнятися виконанням домовленостей 21 лютого у частини здачі \”незаконної зброї\”, звільнення будівель і вулиць, розслідування смертей в Києві.

Також \”без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для підготовки нової федеративної конституції\”.

Ця конституція, на думку Росії, повинна закріпити федеративний устрій України, її військово-політичний нейтралітет, державний статус для російської мови, захист прав людини і всіх меншин, виборність місцевої влади і невтручання в справи церкви.

МЗС РФ навіть розповіло, як таку конституцію слід затвердити – на всеукраїнському референдумі.

Після цього Росія хоче загальних і місцевих виборів \”органів законодавчої і виконавчої влади в кожному суб\’єкті федерації\”.

Окремо Росія наполягає на тому, щоб група заявила, що \”визнається і поважається право Криму визначити свою долю відповідно до результатів вільного волевиявлення його населення у ході проведеного 16 березня 2014 референдуму\”.

Вже нову територіальну цілісність і суверенітет України Росія знову пропонує гарантувати собі, ЄС та США через резолюцію РБ ООН.

Українська правда

Новини Партнерів