Росія планує застосувати у Чернівцях тактику, яку використовувала проти УПА

Росія планує застосувати у Чернівцях тактику, яку використовувала проти УПАСпецслужби Росії готують масштабні провокації в західних областях України. Про це повідомив народний депутат Геннадій Москаль із посиланням на власні джерела.

За його словами, \”28 квітня, в день, який вважається створенням дивізії СС \”Галичина\”, центральними вулицями Львова, Івано-Франківська та Тернополя мають пройти марші з символікою СС \”Галичина\” та гаслами, які сприйматимуться жителями Південно-східної України, як загроза свободі, життю та майну\”.

За інформацією політика, \”плануються також заклики до фізичного знищення сепаратистів, погроми осередків КПУ, Партії регіонів та адміністративних будівель\”, передає ТСН.

На думку Москаля, \”мета цих акцій – з новою силою сколихнути сепаратистські настрої Південно-східного регіону України\”.

\”Інформація здобута з джерел, які заслуговують на повну довіру і мають пряме відношення до цієї спецоперації. У Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області під виглядом одиночних туристів, які не викликають підозри в українських прикордонних служб, через КПП в Чернігівській області, а також із території Білорусі, мають заїхати близько тисячі підготовлених російськими спецслужбами осіб, які вільно володіють українською мовою і будуть активними учасниками провокацій\”, – заявив нардеп.

За його даними, частина цих осіб уже перебуває на території України й вишукує контакти з громадськими організаціями та окремими громадянами, котрі за грошову винагороду погодяться взяти участь у масовках.

\”Координатори проведення провокацій із числа досвідчених працівників спецслужби Росії, котрі є вихідцями із західних областей України й розмовляють місцевими діалектами української мови, також уже перебувають на Заході України\”, – додав Москаль.

Він висловив припущення, що \”автори спецоперації сподіваються, що ЗМІ багатьох країн світу висвітлюватимуть вказані події, як загрозу виникнення неонацизму в Україні, що викличе занепокоєння в Західній Європі\”.

Коментар: Нагадаємо, це традиційний для російських спецслужб метод. У 40-х-50-х роках, коли НКВД воювало з УПА на Західній Україні, росіяни так само переодягалися у форму УПА, вбивали людей, нищили обійстя, щоб звинуватити в цьому українських повстанців.

peredplata