Хто у Чернівцях боротиметься за мерське крісло

25 травня в Чернівцях обиратимуть Чернівецького міського голову. З 21 квітня починається реєстрація кандидатів на посаду міського голови. Вже зараз в місцевому політичному просторі можна констатувати активність певних політиків, які, вірогідно, братимуть участь в виборчих перегонах за мерське крісло.

Як повідомляє ГО \”Опора\” станом на 18 квітня, вже кілька місцевих політиків заявили про свою готовність балотуватись на посаду мера Чернівців. Зокрема, про таку готовність заявив лідер фракції «За Батьківщину» в Чернівецькій міській раді Олексій Каспрук https://www.youtube.com/watch?v=3gI0FJmA9Ps

Також про те, що у випадку, якщо громада довірить йому претендувати на мерське крісло, буде готовий балотуватись депутат Чернівецької обласної ради від Шевченківського району Чернівців, представник громадської ініціативи «Рідне місто» Андрій Білогорка (нагадаємо, групу пов’язують з Василем Проданом, чоловіком народного депутата від УДАРу Оксаною Продан та Дмитром Фірташем.

Запис радіопередачі «Суть речей» від 17 квітня 2014 року, на якій Оксана Продан визнала, що була співзасновником ініціативи «Рідне місто»: https://www.youtube.com/watch?v=VEK6t6aRORE&feature=youtu.be&t=10m25s

Відео із Андрієм Білогоркою від 17 квітня 2014 року: https://www.youtube.com/watch?v=NIkDt0ZNdTA

Також, 18 квітня в м. Чернівці відбулась прес-конференція народного депутата України від політичної партії УДАР Оксани Продан. Під час спілкування з журналістами народний депутат повідомила, що готова зайняти крісло міського голови м. Чернівці, якщо її кандидатуру на відповідну посаду підтримає партійна організація. Оксана Продан заперечила інформацію, що всередині організації партії УДАР є конфлікт http://oporaua.org/news/4607-cherniveckyj-udar-zvynuvatyv-nardepa-oksanu-prodan-v-partijnomu-rejderstvi. Цікаво, що свою прес-конференцію Оксана Продан проводила не в штабі партії УДАР, а в приватному офісі. Також народний депутат висловила свою підтримку кандидату на пост президента України Петру Порошенку та повідомила про свою готовність агітувати за цього кандидата.

На цій же прес-конференції інший потенційний кандидат на посаду мера Чернівців Василь Забродський заявив про політичні переслідування з боку представників колишньої партії «Фронт змін», а тепер ВО «Батьківщина». Василь Забродський повідомив, що на нього відкрито кримінальні провадження і йому загрожує ув’язнення. На його думку, ця справа має зв\’язок з його ймовірним балотуванням на посаду міського голови https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=695065207218874&id=100001462043180&stream_ref=10.

Тим часом в місті також активізувався член партії УДАР, лідер місцевого Автомайдану Олексій Коломієць http://oporacv.org/chernivtsi-hotuyutsya-do-vyboriv-mera/. Наразі Олексій Коломієць разом з іншими громадськими групами зініціювали процес відкликання депутатів Чернівецької міської ради, які звернулись до прокуратури Чернівецької області з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо організаторів блокування міської ради 2 грудня 2013 року (http://buknews.com.ua/page/chesanov-dutchak-i-chynush-nagalilysia-prokuroru-pavlyuku-na-kaspruka-i-studentiv.html). 2 квітня 2014 року було розпочато збір підписів для відкликання депутатів. Згодом ці організації звернулися до Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» з проханням підтримати дану ініціативу та забезпечити правове поле процесу.

13 квітня рішенням конференції Чернівецької міської організації партії «УДАР» було підтримано громадську ініціативу «За чесне самоврядування» та одностайно проголосовано за направлення документів до Чернівецької міської територіальної виборчої комісії. 16 квітня відбулось засідання міської територіальної виборчої комісії, яка так і не змогла проголосувати за прийняття протоколу. На засіданні комісії був присутній Олексій Коломієць.

Відомо й про те, що за посаду мера боротимуться й інші громадські активісти, політики. Так, як вже повідомляла ОПОРА http://oporaua.org/news/4624-v-chernivcjah-pid-vybory-mera-prezentuvaly-novu-gromadsku-iniciatyvu, в місті презентували нову громадську ініціативу «Нові Чернівці», лідер котрої Руслан Цаплюк в особистих розмовах з активістами Громадянської мережі ОПОРА повідомив про своє бажання балотуватись на посаду мера.

Про мерські амбіції також може свідчити посилення медіа-активності таких місцевих політиків як екс-свободівеця Назара Горука, депутата міської ради Володимира Бешлея. Можливе балотування й екс-регіонала та екс-керівника обласного УМВС Миколи Харабари, екс-секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина, депутата Чернівецької обласної ради Віталія Ткачука.

Нагадуємо, важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/