Катеринчук забрав в Одесу з Чернігова Гребенюка, який зносив Євромайдан у Чернігові

Катеринчук забрав в Одесу з Чернігова Гребенюка, який зносив Євромайдан у ЧерніговіНовий начальник одеської міліції Іван Катеринчук забрав в Одесу з Чернігова Едуарда Гребенюка, який зносив Євромайдан у Чернігові .

Едурада Гребенюка призначено на посаду заступника начальника – начальник міліції громадської безпеки ГУМВС України в Одеській області

Саме на Гребенюка громадськість Чернігова покладає відповідальність за знесення першого Євромайдану в Чернігові.

Полковник Едуард Гребенюк, як стверджують постраждалі громадські активісти, публічно 25 листопада 2013 року дав команду на знесення громадського євромайдану руху «Чернігів обирає ЄС!» у парку імені Попудренка і безпосередньо керував погромниками.

Під час цієї \”зачистки\” було брутально знищено намет і озвучувальну апаратуру, яка на той час не використовувалася і лише зберігалася в наметі від дощу.

Нагадаємо, що Чернігівський окружний апеляційний суд своїм рішенням (справа № 825/4330/13-а) від 23 листопада 2013 року на вимогу міської ради лише обмежив право \”фізичним особам та юридичним особам, громадським об\”єднанням та політичним партіям, в т. ч. зі статусом юридичної особи\” під час проведення мирних зібрань встановлювати малі архітектурні форми та використовувати \”звуко- та кіно- відтворюючу апаратуру з 23 листопопада 2013 року по 7 січня 2014 року на Красній площі м.Чернігова, прилеглих вулицях Шевченка, Магістрацькій, Гетьмана Полуботка та проспекту Миру.\”

Формальною підставою для досі небаченого в місті Чернігові жорсткого обмеження конституційних прав громадян був використаний лист Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області № 526 від 23.11.2013 року до міської ради, в якому стверджувалося, що \”грубі порушення громадського порядку\” можуть статися під час проведення заходів з нагоди вшанування пам\’яті жертв голодоморів 1932-1933 років, зокрема, в парку імені Б.Хмельницького о 16-00 23 листопада 2013 року і ходи учасників цього заходу через Красну площу до Катерининської церкви.

Це була перша в Україні масштабна акція силових структур з метою залякування українських громадян після оголошення 21 листопада 2013 року урядом Азарова припинення Україною підготовки до підписання угоди у Вільнюсі щодо поглиблення євроінтеграції з ЄС.

Нижче підбірка відео зі знесення Євромайдану в Чернігові.

( на цьому відео з 2 хв .30 хв. в кадрі Гребенюк)

Новини Партнерів