Яценюк пропонує олігархам скинутися на Донбас

У відновленні пошкодженої інфраструктури Донецької та Луганської областей повинні взяти участь і так звані олігархи.

Таку думку в середу під час брифінгу на горі Карачун у Слов`янську висловив прем`єр-міністр Арсеній Яценюк, передає УНІАН.

\”Переконаний, що в таких умовах всі повинні скинутись, всі повинні дати гроші для того, щоб відновити мережі, відновити інфраструктуру і відновити життя на Донбасі\”, – сказав Яценюк, відповідаючи на питання про можливість і необхідність залучення так званих олігархів до процесу відновлення Донбасу.

За словами прем`єра, за попередніми оцінками, обсяг завданої шкоди всім об`єктам Донецької та Луганської областей становить 8 мільярдів гривень.

При цьому зазначив Яценюк, з огляду на продовження бойових дій збитки будуть збільшуватись.

\”Попередні оцінки, які в нас були, це з першого погляду, 8 млрд грн. На Донецьк і Луганськ. Але так як військовий конфлікт іде далі, я думаю, що 8 млрд грн вистачить у кращому випадку на пару місяців\”, – сказав Яценюк.

Прем`єр зауважив, що 17 липня він презентує проект змін до держбюджету, де передбачатимуться кошти для фінансування відновлювальних робіт на Донбасі. Крім цього, за словами Яценюка, у вересні буде проведена донорська конференція інвесторів з Європейського союзу.

\”Ми очікуємо, що у вересні буде проведена донорська конференція. Ми очікуємо допомоги наших західних партнерів у відновленні Донбасу, відновлення інфраструктури, і забезпечення робочими місцями\”, – сказав Яценюк.

Він додав, що з ЄС прибуде місія, яка оцінить ступінь руйнувань.

\”Після цього ми спільно погодимо ті обсяги фінансування і технічної допомоги, які ми повинні отримати у вересні\”, – підсумував Яценюк