80 доларів за барель нафти стане \”прощанням\” для Путіна

Здешевлення нафти на світовому ринку поверне Росію до стану Радянського Союзу кінцях 80-их років.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав фінансовий експерт Тарас Загородній.

Фінансист вважає, що падіння цін на чорне золото негативно вплине на добробут росіян.

\”Відбудеться скорочення надходжень валюти в країну. А це зумовить девальвацію рубля і відповідне зростання цін на імпортні товари. А Росія залежна від усіх імпортних ринків, які тільки можливі. В першу чергу – товарів споживання, продовольства. Це відчують росіяни. Але питання в тому, наскільки готові росіяни страждати за це?\”, – зазначив експерт.

За словами Загороднього, зважаючи на вхід на нафтовий ринок нових гравців (Лівія, Іран, Ірак, США), скорочення попиту на чорне золото в Китаї та всесвітнє невдоволення політикою Росії, 80 доларів за барель нафти є критичною ціною для Кремля.

\”Я б це порівняв з ситуацією, коли розпався Радянський Союз. В ті часи президент США Рональд Рейган домовився з Саудівською Аравією про те, що ціна на нафту триматиметься на низькому рівні. Це обвалило економіку СРСР, який закуповував продовольство за кордоном. Зараз ситуація повторюється – ціна є достатньо високою, але рівень корумпованості і неефективності російського режиму є високим\”, – сказав експерт.

На думку фінансиста, у подальшому корумповані російські еліти почнуть \”з\’їдати\” один одного. \”Прикладом цього є арешт олігарха Володимира Євтушенкова, який є будівничим цієї системи\”, – сказав Загородній.

За словами експерта, якщо до кінця року ціна на барель чорного золота дійде до 80 доларів, то відбудеться \”прощання з Володимиром Володимировичем\”.

\”Тому що є ще невидимі економічні проблеми в Росії – це великий борг корпорацій перед Заходом. Зараз він складає близько 1 трильйона доларів і в цьому році потрібно виплачувати близько 100-150 мільярдів. Якщо в минулі роки вони могли рефінансуватися за рахунок західних грошей, то зараз цієї змоги немає. Водночас і китайські банки починають \”перекривати кисень\”, бо не хочуть сваритись зі Сполученими Штатами\”, – розповів Загородній та додав, що зараз економіка країни-сусіда переживає дефолт.

Щодо впливу падіння нафтових цін на ринок бензину в Україні, то за словами експерта, цього не відбудеться.

\”Наші реалії показують, що на ціну бензину в Україні це ніяк не вплине. Тому що в нас монополізований ринок і у нас, на жаль, падіння цін на нафту на зовнішньому ринку ніяк не впливають на падіння цін на бензин всередині країни\”, – пояснив фінансист.
Назар ВАЛЬЧУК, \”Газета\”