Волю політв’язням! А громадськості начхати на репресії…

Волю політв’язням! А громадськості начхати на репресії…31 травня відбулося чергове судове засідання по справі активіста минуло-річного Податкового майдану Сергія Костакова (на фото). І вдруге на засідання не з’явилися шестеро міліцянтів, що є свідками обвинувачення. Незважаючи на те, що суддя надіслала до Шевченківського райуправління міліції листа про примусове їх доправлення.

Нам вдалося поспілкуватися з дружиною Сергія Костакова Іриною. Вона розповіла, що суддя відхилила клопотання про те, щоб Сергія відпустили під заставу в розмір суми позову – 27 тисяч гривень. Також відхилила клопотання, аби свідок обвинувачення переглянув уважно відеозапис, на якому чітко видно, що Сергій не пошкодив автівку. Свідків захисту суддя слухати не захотіла та призначила чергове засідання на 20 червня. І до того часу вже шостий місяць поспіль Сергій Костаков перебуває за ґратами за пошкодження бан-ківської автівки.

— Сергій почуває себе задовільно. У нього алергія, — розповідає пані Ірина. — Дякувати Богу, чоловіка нарешті перевели до іншої камери, розрахованої на чотирьох. Хоча там наразі шестеро. Отож доводиться спати по черзі. Та це набагато краще, ніж було – у камері, розрахованій на сорок осіб, перебувало 60. Сергій скаржиться на те, що воду та їжу, котрі там дають, вживати неможливо. Ми все ж сподіваємось, що суддя таки змінить йому міру запобіжного заходу.

І дійсно. Хіба Сергій Костаков створює небезпеку навколишнім? Чи він рецидивіст, чи терорист якийсь? А чи гірше од заставнівського ката Бойчука, котрого таки одпустили під заставу?..

Нас дуже здивувала позиція (вірніше, її відсутність) наших колег, журналістів з Києва. Вони проігнорували судове засідання, так само, як і депутати, котрі на перших порах якось намагались допомогти. І страшно од тієї байдужості. Адже хто, як не журналісти, мають тримати такі справи на суворому контролі! Бо ж чим тихіше проходитиме справа, тим краще для режиму.

***

Цього тижня в Запоріжжі відбудеться і чергове судове засідання у справі з відпилювання голови пам’ятника катові українського народу Сталіну, за якою проходить дев’ятеро тризубівців.

Надія ВІРНА