Секретний документ: Путін планував почати розчленування України з Харкова

Секретний документ: Путін планував почати розчленування України з ХарковаРедакція російської \”Новой газеты\” опублікувала зміст документа зі сценарієм Кремля щодо подій в Україні.

Документ містить поетапний план розчленування України. Його текст розміщено на сайті \”Новой газеты\”.

Як зазначає \”Новая газета\”, в цілому високий ступінь збігу цього проекту з подальшим діями російської влади кидається в очі, хоча реальний хід української драми вніс певні корективи.

Зокрема, плануючи війну в Україні, оточення Путіна розраховувало розпочати розчленування України з Криму та Харківської області, а не Донецької – беручи до уваги \”тісні ділові та політичні зв\’язки місцевої бізнес-еліти, очолюваної Р. Ахметовим, з рядом представників опозиційного олігархічного альянсу\”.

У його підготовці ймовірно міг брати участь \”православний бізнесмен\” Костянтин Малофєєв, документ був представлений Путіну в період між 4 і 12 лютого 2014 року – до втечі Януковича.

У його підготовці ймовірно міг брати участь \”православний бізнесмен\” Костянтин Малофєєв, документ був представлений Путіну в період між 4 і 12 лютого 2014 року – до втечі Януковича.

\”По-перше, режим В. Януковича остаточно збанкрутував. Його політична, дипломатична, фінансова, інформаційна підтримка Російською Федерацією вже не має жодного сенсу\”, – написано в документі.

Автори наголошують, що \”Росія у жодному разі не повинна обмежувати свою політику в Україні тільки лише спробами впливати на київський політичний розклад\”.

\”Конституція України в будь-якому випадку нездатна стати механізмом, за допомогою якого можна було б легітимним чином запустити інтеграцію українських східних територій і Криму в державно-правове поле Російської Федерації\”, – сказано у документі. Також там зазначено, що \”Росія повинна домогтися укладення договорів про транскордонне та транскордонне співробітництво, а потім встановити прямі державно-договірні відносини з тими українськими територіями, \”де в наявності стійкі проросійські електоральні симпатії\”.

Серед таких областей, згідно з документом, немає Донецької області.

\”У першу чергу – з Республікою Крим, Харківською, Луганською, Запорізькою, Миколаївською, Дніпропетровською і меншою мірою – Херсонською та Одеською областями. (З цього переліку навмисно – і досить умовно – виведені Сумська область і Донецька область. Перша – зважаючи на вельми високий електоральний вплив у ній партії \”Батьківщина\”. Друга – унаслідок тісних ділових і політичних зв\’язків місцевої бізнес-еліти, очолюваної Р. Ахметовим, з рядом представників опозиційного олігархічного альянсу, що мають тут свої масштабні інтереси.).

Далі публікуємо уривок з документу:

\”Доцільно послідовне висування трьох гасел, що випливають один з одного:

– Вимога \”федералізації\” (або навіть конфедералізаціі) в якості гарантії для даних регіонів від втручання прозахідних і націоналістичних сил в їхні внутрішні справи;

– Незалежний від Києва вступ східних і південно-східних областей на регіональному рівні до Митного Союзу, що забезпечить необхідні умови для нормальної роботи і розвитку промисловості;

– Пряма суверенізація з наступним приєднанням до Росії, як єдиного гаранта сталого економічного розвитку та соціальної стабільності.

необхідно підготувати умови для проведення в Криму та Харківської області (а далі і в інших регіонах) референдумів, що ставлять питання про самовизначення та подальшої можливості приєднання до Російської Федерації\”.

Нагадаємо, Костянтин Малофєєв потрапив до списку санкцій ЄС. В Україні проти Малофеєва порушено кримінальне провадження, його підозрюють у фінансуванні бойовиків.

Українська правда

Новини Партнерів