У Фірташа заберуть заводи, якщо він не виплатить борги за газ

За словами народного депутата Антона Геращенко, загальна заборгованість за газ підприємств, пов\’язаних з Дмитром Фірташем, оцінюється в 5,7 мільярда гривень. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

У Фірташа заберуть заводи, якщо він не виплатить борги за газ

Ми з моїми колегами виступаємо тільки за те, щоб підприємства Фірташа, як і будь-якого іншого бізнесмена, працювали. Але працювали чесно, платили податки, а якщо брали газ у борг у держави, то оплачували свої борги вчасно і без шантажу. Загальна заборгованість за газ, отриманий від держави в період з 2010 до 2013 років підприємствами, афілійованими з Дмитром Фірташем, оцінюється в 5,7 мільярда гривень!
— написав Геращенко.

За його словами, заяви прес-служби групи компаній Фірташа про зупинку двох азотних комбінатів — черкаського ПАТ \”Азот\” і ПАТ \”Рівнеазот\” — це шантаж уряду, мовляв \”не платитимемо податки, тисячі людей опиняться на вулиці, будемо влаштовувати мітинги на вулицях Києва і так далі\”.

У свою чергу, Геращенко запропонував власний варіант вирішення проблеми з боргами компаній за газ.

Раз Дмитро Фірташ не хоче платити за борги, то його заводи з виробництва добрив держава Україна повинна конфіскувати в рахунок боргів за газ. А потім — або продати міжнародним хімічним концернам за максимальну ціну, або поставити ефективного державного менеджера, який буде розвивати цю важливу для економіки України галузь,
— підкреслив нардеп.