Тиждень України в Европі

Тиждень України в ЕвропіНаш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:

-Український парламент (ВР) – інституція дикого середньовіччя

Такий висновок (трохи гіперболічно) можна зробити на основі заяв лідерів Європейського Парламенту під час їх виступів у рамках \”Українського тижня в Європарламенті\”.

Даруйте, що не писав одразу як і що – потрібно було нейтралізувати діяльність КГБ-ФСБ під час цього історичного заходу (пост нижче: http://patrioty.org.ua/…/shakala-vykynuly-za-dveri-okhorona…).

Що мені найбільше запам\’яталося і вразило. Президент Європарламенту Мартін Шульц зробив таку заяву, що Верховна Рада має бути прозорою, демократичною, цивілізованою інституцією, а не рингом для бійок, лайок, взаємних образ і корупційних змов.

Голова ВР, Володимир Гройсман з цим гречно погодився і пообіцяв, що буде сприяти аби у ВР нарешті панувала дисципліна, відповідальність, культура дебатів, прозорість і стовідсоткова відвідуваність депутатами ВР. Згадувалось також і про кнопкодавство, і підкупи…

Місію з реформування ВР очолить екс-президент Європарламенту Пет Кокс.

Що іще важливого й цікавого – Європарламент і ЄС незадоволені позицією ВР щодо голосування за пакет лібералізаці віз для українців. Формально – це лише два закони, які ще треба ухвалити, а по суті – СІМ (7-м) законів. Єгор Соболєв каже, що це питання двох тижнів. Оптиміст. Лише 12 березня члени ВР повертаються під Купол. За цей час Єврокомісія розчленила грузинсько-український пакет з цього питання на два. Україну в цьому плані Єврокомісія віднесла окремо на задній план, аж поки ВР не ухвалять усі рішення у відповідному вигляді: це закон про електронне звітування щодо доходлів українськитх чиновників та їх родичів. Другий закон – створення органу який би контролював ці електронні звіти – Національне агентство з запобігання корупції. Нардепи вам кажуть, що воно вже створене. Створене, то створене, але персонал ще не затверджений. Визначились лише з двома керівниками Агентства, а ще трьох треба знайти й призначити й ухвалити. Скільки це триватиме – невідомо.

Соромно було чути від лідерів громадських організацій, що вони відіграють роль лобістів. Я вніс ясність під час дискусій, що лобізм – це комерційно-корупційна діяльність, а ГО – це зовсім інше. Після цього я залишив зал засідань. Звісно, що по ходу поспілкувався з цікавими людьми. Дуже подружився з представниками Самопомочі: Олегом Березюком, Оксаною Сироїд… з Єгором Соболєвим вже давно знайомі. Прямо на коліні ухвалили спільний план дій нашого співробітництва на векторах ЄС і НАТО.

Дай Боже!

peredplata