Чиновників перевірятимуть ретельніше

Чиновників перевірятимуть ретельнішеЗ 1 січня 2012 року набрали чинності ще дві статті Закону «Про засади запобігання і протидії корупції». Відтепер претендентів на широке коло посад в державній службі, а також органах внутрішніх справ, прокуратури, у митній та податковій службах тощо спеціально перевірятимуть. Також вони будуть зобов’язані у деклараціях про доходи вказувати суми своїх витрат. Правда, не всіх…

Отож, згідно зі ст. 11 зазначеного закону, осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, перевірятимуть на:

1) притягнення особи до кримінальної відповідальності, в тому числі за корупційні правопорушення, наявність судимості, її зняття, погашення;
2) наявність/відсутність факту, що особа піддана, піддавалася раніше адміністративним стягненням за корупційні правопорушення;
3) достовірність відомостей, зазначених у декларації;
4) наявність у особи корпоративних прав;
5) стан здоров’я, освіту, наявність наукового ступеня, вченого звання, підвищення кваліфікації.

Тобто, в ідеалі, різні там зваричі тепер на держслужбу потрапити не зможуть.
Спеціальна перевірка проводитиметься у п’ятнадцятиденний термін. У разі ж встановлення за результатами спеціальної перевірки факту подання претендентом на посаду неправдивих відомостей про себе, посадова особа чи орган, що здійснює призначення чи обрання на цю посаду, відмовлятиме претенденту і протягом трьох робочих днів повідомлятиме про виявлений факт правоохоронні органи для реагування.
Посадовці також зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Відтепер треба вказувати, за скільки придбано чи орендовано майно та транспортні засоби. До переліку доходів зараз потрібно записувати подарунки, призи, виграші, соціальні допомоги, аліменти, спадщину. А також одержані чи нараховані доходи з джерел за межами України членами сім’ї чиновника.

Та навряд чи ці кроки вирішать проблему суцільної корупції в країні. Адже навіть тепер, коли факти неприхованих корупційних діянь на виду (зокрема, це стосується президентського стогектарового Межигір’я), правоохоронні органи мовчать. Схоже, і ці новели антикорупційного законодавства будуть не для всіх. Бо ж судді — знаємо, хто…

Надія ВІРНА

peredplata