Глава Херсонщини: У Криму ротація – і в нас потужна військова присутність

Глава Херсонщини: У Криму ротація – і в нас потужна військова присутністьРосія 8 серпня розпочала у Криму військові навчання \”Кавказ 2016\” – цим і пояснюється скупчення російської військової техніки на адмінкордоні з окупованим Кримом і встановлення блокпостів.

Про це сказав голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв під час прес-конференції у Києві, повідомляє \”Укрінформ\”.

\”Так само, як ми проводимо свої навчання на території України і Херсонської області зокрема, особливо останні – \”Південний вітер\”, такі самі навчання проводить РФ на нашій території в Криму\”, – сказав він.

\”І зараз, починаючи з сьогоднішнього дня, там відбуваються навчання \”Кавказ 2016\”. Зрозуміло, що це відповідний наплив військової техніки, це відпрацювання блокпостів – аж до Сімферополя понаставляли. Йде штатна ротація військ\”, – заявив Гордєєв.

За його словами, обороноздатність Херсонської області – на високому рівні.

\”Я маю на увазі відповідні інженерно-фортифікаційні спорудження, які є там, міні-загородження, кількість особового складу ЗСУ та інших військ спеціального призначення, той рівень служб розвідки і СБУ\”, – зазначив керівник області.

\”Я багато чого не можу розказати, але на сьогодні військова присутність доволі потужна у нас на Херсонщині. Просто ми зробили так, щоб наші туристи і курортники не відчували і не бачили цього, а спокійно відпочивали\”, – додав він.

Гордєєв сказав, що кожного дня в області проводяться наради з приводу поліпшення і посилення обороноздатності.

Він нагадав, що командні військові навчання на Херсонщині – постійні. А коли були останні – \”Південний вітер\” під керівництвом начальника Генштабу ЗСУ – російська сторона, зокрема журналісти, уважно за цим стежили.

\”Коли ми проводили військові навчання, вони бігали за нами по кожному блок-посту. Де б ми не під\’їжджали, на кожному блок-посту групи спецназу чекали. Навіть не уявляю, що вони від нас очікували, але бігали з камерами, знімали – це факт\”, – сказав Гордєєв.

Губернатор Херсонщини закликав українські ЗМІ не поширювати новини російської пропаганди, зокрема не подавати \”під копірку\” інформацію Лайфньюз, що \”створюють міфічні страхітливі образи\”.

\”Те, що російські ЗМІ якраз є провідниками ситуації по вчорашніх новинах, це мені нагадує ситуацію, яка завжди була з російською пропагандистською машиною. Я просив би наші ЗМІ не вестися на ті провокаційні месиджі, які вони нам посилають\”, – попросив він.

\”І Держприкордонслужба, і прес-служба Херсонської області, і прес-служба СБУ дали вчасні коментарі з приводу подій, які відбуваються на кордоні\”, – наголосив Гордеєв.

Джерело

Новини Партнерів