«Кривавий серпень» – на Заході озвучено перші прогнози розвитку ситуації щодо Криму

«Кривавий серпень» – на Заході озвучено перші прогнози розвитку ситуації щодо КримуКримом може прокотитись хвиля масових арештів. Таку думку висловив у середу Александр Кларксон, політолог, викладач Королівського коледжу у Лондоні, коментуючи заяви з Росії про попередження на півострові організованих Україною терактів та бій із українськими диверсантами.

«Підозрюю, що вірогідність масових арештів у Криму вища, ніж вторгнення до України», – зазначив експерт у Twitter.

Подібний прогноз дав і відомий російський юрист, колишній захисник Надії Савченко Марк Фейґін.

«Як все передбачувано. Чекайте нової хвилі репресій у Криму…», – твітує російський правник.

Ці прогнози розходяться зі ще більш тривожними настроями, які домінують серед журналістів та експертів, більшість з яких побачили у заявах з Росії підготовку до можливого нападу на Україну.

«ФСБ Росії стверджує, що Україна напала на Крим. Сміховинно. Росія готує привід для використання сили?», – твітує екс-міністр закордонних справ Швеції та радник Порошенка, Карл Більдт.

«Спочатку Росія стягує війська до кордону Криму, а потім заявляє, що на неї напали. Знайомий сценарій», – твітує Джеймс Мейтс, редактор ITV News.

«Якщо хоч щось із цього реально відбулось, то де жертви з українського боку? Це одна з найбільш неймовірних історій, які придумувала Росія», – твітує оглядач Юлія Дейвіс.

Як відомо, 10 серпня ФСБ Росії заявили про попередження у Криму терактів буцімто підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Повідомлялось про вогневий контакт із групою українських диверсантів 7-го серпня поблизу Армянська у Криму в результаті якого загинув співробітник ФСБ Росії. Пізніше у ході іншої спроби прориву до Криму загинув російський військовослужбовець.

Президент Росії Путін у середу заявив, що Росія не залишить без уваги вбивство двох російських силовиків та відзначив, що акція, яку Москва припусує Києву, була покликана «відволікти увагу власного народу від жалюгідного стану економіки, від жалюгідного становища значної кількості громадян своєї країни».

Заява Путіна переконала багатьох спостерігачів у тому, що новий конфлікт з Україною є дуже ймовірним.

«Не думаю, що Путін сказав би те, що він сказав про «український тероризм», якби не мав наміру напасти. Інакше він виглядатиме слабким», – твітує журналіст видання Vice Крістіан Борис.

I don\’t think Putin would say what he just said about \’Ukrainian terrorism\’ without intention of attacking He would look weak otherwise

— Christian Borys (@ItsBorys) 10 серпня 2016 р.

«Після виходу із переговорів щодо миру на Донбасі, Путін звинуватив Україну у підтримці тероризму у Криму. Може бути ще один кривавий серпень», – твітує журналіст \”Радіо Свободи\” Крістофер Міллер.

Джерело

Новини Партнерів