Журналісти під виглядом бойовиків запропонували Савченко відкрити посольство \”ЛДНР\” в Києві

Журналісти під виглядом бойовиків запропонували Савченко відкрити посольство "ЛДНР" в КиєвіЖурналісти проекту \”Гроші\” провели експеримент – від імені бойовиків запропонували нардепу Надії Савченко допомогти відкрити представництво \”ЛДНР\” в Києві.

Спочатку Савченко подзвонив журналіст, який повідомив, що дзвонить з Донецька за дорученням Захарченка. Він пояснив, що сепаратисти мають у Києві широку агентурну мережу і готові співпрацювати з Савченко. Потім журналіст запитав, чи можна дати її номер людині бойовиків в столиці. Нардеп відразу погодилася.
Пізніше їй подзвонив нібито від імені донецьких бойовиків професійний актор, який заявив, що працює в Києві під прикриттям. Представився Дмитром.
Журналісти відзначають, що Савченко розмовляла зі \”шпигуном\” прямо із сесійної зали парламенту. Вона сказала, що о 14:00 сесія закінчиться і погодилася зустрітися в кафе, попередивши, що може трохи запізнитися.
Дмитро на зустрічі запропонував Савченко відкрити посольство \”ЛДНР\” в Києві під прикриттям культурного центру.
\”Юридично це в принципі неможливо\”, – відповіла нардеп.
Актор каже, що гроші на все це є.
\”Зараз поки що трохи рано. Цей проект можливий. Він повинен початися на день св. Миколая… Я пошукаю людину, я навіть знаю людину, яка зможе допомогти вам з цим проектом… Якщо це почнеться з дітей, це буде добре\”, – сказала нардеп.
Савченко назвала цей проект \”За мир\”. Вона заявила, що він повинен початися на релігійні свята.
\”Взяти з собою матерів, які не боятимуться. Люди добре сприймають дітей і жінок\”, – підкреслила нардеп в розмові з \”сепаратистом\”.
При цьому Савченко заявила, що не любить Кремль.
\”Я не люблю не Росію. Я не люблю Кремль і російську владу\”, – зазначила вона.
Пізніше Савченко передала привіт Захарченку.
\”Саші привіт великий… Скажіть, що було б добре 23 зустрітися Мінську\”, – сказала Надія.
При цьому журналісти, які вели відеозйомку, помітили біля кафе чотирьох спецагентів, які стежили за зустріччю.
Журналісти припустили дві версії – або Савченко сама повідомила про контакт з бойовиками, або її телефон прослуховують. В СБУ на запит \”Грошей\” заявили, що не вели в цей день ніякого спостереження.

Пізніше в ефірі телеканалу \”112\” Савченко прокоментувала дану ситуацію.
Вона заявила, що на прохання бойовиків відкрити посольство \”ЛДНР\” відповіла, що це неможливо, але можна спробувати відкрити \”який-небудь прес-центр\”.
\”Можна почати цю роботу з того, що люди починають чути один одного. В першу чергу починають чути діти один одного. Запропонувала їм зробити такий проект… можна показати як святкують діти Новий рік. І ви побачите, що крім того, що у Львові буде ангелочек зверху, а на Донбасі буде зірочка, Новий рік не буде відрізнятися\”, – зазначила Савченко.
При цьому нардеп підтвердила, що дійсно просила про прикриття спецслужби, але не СБУ, а іншу службу.