Березовський розповів, скільки грошей він дав на Помаранчеву революцію

Березовський розповів, скільки грошей він дав на Помаранчеву революціюОпальний російський олігарх Борис Березовський говорить, що на Помаранчеву революцію просили 8 мільйонів доларів, а закінчилося все 45 мільйонами, але за них ніхто не відзвітував.

\”У 2003 році… я поговорив з Ющенком по телефону, він попросив мене підтримати незалежні ЗМІ, громадянське суспільство – я ж у 2000 році відкрив Фонд громадянських свобод в Нью-Йорку. А потім до мене в Лондон приїхав Жванія і ми домовилися про фінансування: спочатку вони просили 8 млн доларів, але все закінчилося 45 млн\”, – заявив Березовський.

\”Мені ніколи не обіцяли повернути ці гроші, але мені обіцяли за них відзвітувати. Чого, на жаль, не відбулося. Саме тому пізніше я розпочав розслідування, від якого Жванія разом з Третьяковим всіляко уникали, відмовлялися прийняти порядку для приїзду до Лондона. І, загалом, вони досі, на мою думку, бігають\”, – додав він.

Кажучи про причини підтримки Майдану, Березовський пояснив, що розраховував на його вплив на Росію.

\”Я дійсно вважав, що цей демократичний вектор, перемога демократів на Україні сильно допоможе і Росія звільнитися від мракобісся, в яке вона занурюється\”, – сказав він.

\”Ющенко і Тимошенко не виконали своєї історичної місії, вони просто зрадили, з моєї точки зору, народ України. Хоча все одно, незважаючи ні на що, на ці помилки, на зрадництво, – те, що зробили помаранчеві, назавжди відрізало Україні шлях до радянського стійла. І навіть прихід Януковича, який, безумовно, не демократ, це вже точно, але настільки багато змін відбулося за короткі п\’ять років правління Ющенка, що Україна далеко втекла на Захід, значно випередивши всі країни пострадянського простору, окрім, мабуть, Грузії. Якби Тимошенко і Ющенко не посварилися, боролися з корупцією, то в Росії цього Путінського режиму не вдалося б просто так відмахнутися від цього\”, – додав Березовський.

\”Янукович зразка 2011 року – це кардинально інший чоловік порівняно з Януковичем 2004 року. Так, він гомосоветікус, так, він совок чистий, але він не беззаперечний васал Росії. Навколо нього люди, які хочуть бути громадянами вільної Європи, а не совка російського, і з цим нічого не можна зробити\”, – вважає він.

Кажучи про свій недопуск до України у 2005, Березовський пояснив: \”У Ющенка не було ніяких зобов\’язань, крім моральних: ми з ним не домовлялися, що якщо і так далі і так далі, то я буду в\’їжджати в Україну. Я це розумів. Я вважав, що якщо вже вистачило сміливості на таку революцію, то вистачить сміливості послати на три букви товариша Путіна. Але Ющенко, він – ну слабкий. Але тут-то і звинувачувати його не можна. Він був дуже хворою людиною на той момент. Його отруїли, зламали його волю, видно, що він був видатним чоловіком, і ось втратити ось цей вид в дзеркалі, звичайно, це було для нього важко. Це ж не тільки спотворене обличчя, знівечене тіло, це і понівечена душа ще. У мене немає ніяких сумнівів – російські спецслужби його отруїли\”.

Нагадаємо, Березовський не відкидає, що підтримає таку революцію в Україні, якщо така буде.
Джерело

peredplata