Знищення нації, або останні з молдован

Знищення нації, або останні з молдованВ часи, коли наша держава перебуває у складному зовнішньо та внутрішньополітичному стані, суміжні держави проявляючи «стурбованість» та запевнюючи у підтримці та дружніх намірах, не залишають мрій переглянути існуючі кордони задля розширення власних територій, або як піде у подальшій розмові «повернути собі втрачене».
Так, наш «добрий» сусід Румунія, яка на офіційному рівні нібито всіляко підтримує незалежність та недоторканість українських кордонів, продовжує будувати платформу для майбутніх територіальних претензій. Чого тільки вартує хвиля претензій пов’язана із ст.7 Закону України «Про освіту» та безпідставні звинувачення у нібито «знищенні» румунської нацменшини. А поряд с цим, Румунією проводиться масштабна «акція» по знищенню цілої держава, і відповідно нації. Мова йдеться про скоре зникнення зі світових мап Республіки Молдова, яка має поповнити територіальний склад Румунії. І ось тут, залишається невелика, але складна проблема, це молдовська нацменшина на території України (123,7 тис. етнічних молдован, які компактно проживають на території Одеської області).
Й з цього моменту, в дію вступають «лицарі Romania Mare», а саме голова Одеської обласної асоціації румун «Бессарабія» Анатолій Попеску, який почав активно звертатись до всіх інстанцій з вимогою покласти край існуванню, створеної на його думку І.Сталіним штучної мови і нації, а саме молдовської. При цьому, пан А.Попеску трактує останні «досягнення» румунських істориків, які «доповіли», що молдовська мова, як й сама нація ніколи не існувала, а була лише румунська.
Але, як водиться, вказаний громадській діяч, окрім інтересів «історичної батьківщини» (в цьому випадку історичну батьківщину взято в дужки тому, що пан А.Попеску має румунське громадянство) переслідує ще одну мету, це збільшити румунську меншину Одещини за рахунок молдован.
Так, 06.03.2018р. А.Попеску у інтерв’ю Радіо Румунія Інтернаціонал (Radio Romania International) розповів про звернення до МЗС Румунії, міністерства румунів звідусіль, міністерства національного виховання Румунії та Адміністрації президента Румунії щодо необхідності припинення штучного розподілу румун на дві категорії, румунів та молдован. З його слів, Румунія має рекомендувати українському уряду об’єднання шкільної програми навчання з молдовської та румунською мовами в одну румунську. Відповідні звернення ним було спрямовано й до органів влади України.
Вочевидь, пан А.Попеску забув, що згідно Конституції України, захисту підлягає будь яка національна меншина, представниками якої вони себе ідентифікують, а зазіхання на національну або расову належність та територіальну цілісність передбачають кримінальну відповідальність згідно діючого законодавства України.

Ан. Тонеску