Геннадій Москаль зробив емоційну заяву! «Що за дебіл це написав? Це Президент України»

Геннадій Москаль зробив емоційну заяву! «Що за дебіл це написав? Це Президент України»
Україна повинна брати приклад з Угорщини, яка активно допомагає угорцям, які проживають в інших країнах.

Про це в інтерв’ю “Українській правді”заявив губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль.

“Ми нічого не приховуємо. Кажемо: «Так, є проблеми, але у Будапешта і Києва, а не у Закарпаття з Угорщиною”. Ми до всіх нацменшин ставимося з однаковою повагою. Вони всі – громадяни України. Ми хочемо, щоб вони нікуди не виїжджали. У Будапешта аналогічне бажання. Він їм допомагає тут, щоб вони не їхали із Закарпаття. Якщо десятки тисяч в один день переїдуть, це буде економічний, гуманітарний, соціальний колапс для маленької Угорщини”, – сказав Москаль.

Він додав, що Будапешт дуже ревно ставиться до своїх “національних меншин” за кордоном і вважає їх підтримку пріоритетом.

“Но у меня другой вопрос: кто запрещает Киеву заботиться о своих? Хотя бы забрать украинцев из непризнанных республик, где низкий уровень жизни: Приднестровья, Абхазии, Осетии, Карабаха. Тем более что у нас каждый год списываются с карты Украины десятки и десятки сел. В России существует программа переселения “соотечественников”, а у нас такой, к сожалению, нет”, – сокрушается губернатор.

“Так, але Україна не лізе зі своїм статутом до сусідів!”, – заперечило видання.

“Запитайте у творців українських законів. Візьмемо, наприклад, закон “Про нацменшини”. У шостий статті чітко сказано: держава гарантує створення національно-культурних автономій. Так що ви хочете від Угорщини і її посадових осіб, якщо такі закони прийняли в Україні? Коли ми показуємо це в Києві, вони кажуть: “Що це за дебіл написав?!”. Так, вибачте, підписано президентом України 25 червня 92-го року. Швидше за все, це був пан Кравчук”, – заявив Москаль.

peredplata