Затримання неадекватного водія чернівецькими патрульними у румунських ЗМІ назвали помстою

2 липня на сайті bucPress.eu з‘явилася інформація про інцидент між патрульною поліцією та водієм авто, що стався у селі Купка Сторожинецького району. Спершу пропонуємо ознайомитися із суттю поданого румунському читачеві матеріалу.

«Румунська родина з півночі Буковини атакована чернівецькими полісменами поблизу власного будинку»

У селі Купка Глибоцького району Чернівецької області у неділю стався надзвичайний випадок, про який дізналися не лише в області, а й за її межами. Мова йде про спробу помсти поліції з Чернівців румунській родині з півночі Буковини.

Вдень румунська родина з берегів Сірету була побита чернівецькими полісменами поблизу власного будинку. З матеріалів відео (пост Валерія Аіріні у Facebook) чітко видно, що побиття трапилося на очах у малолітньої дитини. Налякана дівчинка розповіла сусідам, як полісмени вдарили її матір, а згодом вона знепритомніла. Жінка наразі вагітна, тож напад та побиття представниками правоохоронних органів України можуть зашкодити дитині. Подружжя потребувало медичної допомоги.

Який мотив нападу? З тих самих джерел дізнаємося, що поліції здалося, що водій авто, побачивши за 150 метрів автівку патрульної поліції, звернув вліво на іншу дорогу. Розгнівані відмовою водія зупинитися, полісмени наздогнали автівку та почали з‘ясовувати причину з‘їзду із центральної дороги. Насправді, водій їхав додому й не мав проїжджати попри поліцейський патруль. Авто було зупинено навпроти власної оселі, на відстані 300 м від центральної дороги. Почувши звуки сутички із вулиці, до воріт вибігла дружина водія. Саме на неї і здійснили напад полісмени. На жаль, її вдарив кулаком один із працівників поліції (знято на відео).

Можливо, правоохоронці занадто пізно зрозуміли, що побили до крові, й залишили у шоковому стані подружжя. Це їх провина (заява одного з полісменів у відеоматеріалі). Водій не тікав від поліції, а звернув на дорогу, яка вела додому.

Обставини з‘ясовуються у керівництва чернівецької поліції.

Буковинцю, який уважно відслідковує новини області на інтернет-ресурсах, достеменно відома висвітлена у ЗМІ офіційна інформація прес-служби патрульної поліції Чернівецької області, з якої стало відомо, що авто порушило ПДР, водій відмовлявся виконувати законні вимоги патрульної поліції, а після зупинки поводив себе агресивно. Й жінка, яка підійшла до місця події, теж штовхалася, висловлювалася нецензурною лексикою й шарпала правоохоронців за одяг. Як наслідок, працівники патрульної поліції склали на порушників (і водія, і жінку) відповідні адміністративні матеріали.

Звичайно, кожен має право висловити власну точку зору й позицію щодо подій, що мали місце на Сторожинеччині. Однак насторожує те, що у інформації румунських ЗМІ прослідковується намагання створити у сусідів ілюзію неіснуючого національного конфлікту на Буковині. Про яку помсту йшлося у дописі «активіста» Валерія Аіріні (джерело інформації – його пост у Facebook), так і не зрозуміло.

Переконані, що нема сенсу нагадувати буковинцям, хто такий Валерій Аіріні. А от відповідним службам не завадило б приділити його персоні більш пильну увагу. Сценарій «русского мира» Буковині не потрібен!

Ось як цю інформацію подають у поліції:

-У Чернівецькій області правоохоронці затримали агресивного водія-порушника, який відмовлявся виконувати вимоги поліції.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби патрульної поліції Чернівецької області, пише molbuk.ua

Зазначається, що 27 червня приблизно о 20.00 патрульні в одному із сіл області помітили автомобіль марки Mercedes-Benz Sprinter, водій якого порушив Правила дорожнього руху (з’їжджаючи з головної дороги на другорядну, не ввімкнув відповідний покажчик повороту). Коли патрульні подали водієві сигнал про зупинку – той проігнорував його і продовжив рух. 

“На неодноразові вимоги працівників поліції зупинитися водій не реагував. Коли водій врешті зупинився – направився в сторону працівників поліції, поводився агресивно, при цьому виражався нецензурною лайкою, розмахував руками та погрожував фізичною розправою”, – повідомила прес-служба поліції.

Водночас зазначається, що водій відмовився реагувати на неодноразові вимоги патрульних.

“Натомість почав шарпати патрульних за формений одяг, штовхатися та кричати”, – повідомила прес-служба.

“Патрульні почали затримувати громадянина. Під час затримання на місце події підійшла невідома жінка: почала голосно кричати, виражатись нецензурною лайкою в сторону поліцейських, штовхатися, шарпати за формений одяг, чим заважала поліцейським виконувати свої службові обов’язки”, – йдеться у повідомленні поліції.

Прес-служба зазначила, що згідно статті 44 ЗУ “Про Національну поліцію” та статті 45 ЗУ “Про Національну поліцію” до чоловіка застосували спецзасіб кайданки. 

“Під час одягання кайданок чоловік пручався та намагався вийняти табельну вогнепальну зброю, а також завдати працівникам поліції тілесних ушкоджень”, – пише прес-служба. 

В подальшому на місце події прибула швидка медична допомога та даних громадян було госпіталізовано в Глибоцьку ЦРП.

У поліції також зазначили, що щодо порушника та жінки склали відповідні адміністративні матеріали.