Опозиція не дала знищити місцеве самоврядування

Опозиція не дала знищити місцеве самоврядуванняПодії минулого тижня, зокрема позачергова сесія обласної ради, чи не вперше за останні півроку засвідчили, що одноосібне керування в області правлячої партії – партії Регіонів-може нарешті також зазнати фіаско. Опозиційна меншість 14 липня цього року довела свою спроможність протистояти більшості в прийнятті анти законних рішень. Керівництву обласної ради та депутатам провладної більшості так і не вдалося розглянути на позачерговій сесії одне єдине питання «Про внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік».
Чому опозиція не проголосувала за розгляд цього проекту, адже йшлося про необхідні фінансові зміни до бюджету, зокрема придбання обладнання для шкіл, лікарень, оздоровлення дітей та ветеранів тощо. Пропонуємо Вам інтерв’ю з головою фракції «Фронт змін» в обласній раді Максимом Бурбаком.

– Ми завжди підтримуємо будь-які пропозиції щодо змін до бюджету, якщо вони реально працюватимуть на покращання життєдіяльності районів, медичних закладів, шкіл, підвищать соціальну захищеність ветеранів, інвалідів, хворих та дітей. Але ми проти того, аби під виглядом піклування про народ вирішувались кулуарні питання, «протягувались» комусь потрібні рішення. Я – депутат не дуже досвідчений,молодий, але вже можу стверджувати: будь-які пропозиції, які вносять депутати від опозиції, завжди ігноруються. Наприклад, неодноразово ми звертались щодо обрання голови обласної ради, ініціювали звернення до Президента України щодо ветування «Закону України «Про червоний прапор» та ветування антиконституційної та антинародної пенсійної реформи, ініціювали звернення до НКРЕ щодо збільшення лімітів споживання електроенергії тощо. В той же час наша фракція була категорично проти закриття Чудейської спеціалізованої школи – інтернату, обласного Будинку вчителя. Ці питання, до речі,ініціювали депутати фракції «Партії Регіонів». До порядку денного сесій переважно включаються лише ті питання, які пропонують депутати регіонали та інші депутати з більшості. Давайте подивимось на проект порядку денного останньої позачергової сесії. Безперечно, придбання меблів та шкільного обладнання вкрай необхідне для шкіл в Сторожинецькому та Глибоцькому районах, але є ще багато шкіл та дошкільних закладів області, які також потребують матеріальної допомоги, адже незабаром новий навчальний рік. З незрозумілих причин ігнорується фінансування закінчення будівництва школи в селі Лужани, хоча цей об’єкт, завдяки депутатам від «Фронту змін», було включено до плану соціально-економічного розвитку Чернівецької області на 2011 рік . Отака вибірковість нас не влаштовує. До того ж незрозуміло, чому виникла така терміновість щодо прийняття змін до бюджету. Адже на початку року можна було передбачити необхідне фінансування цих галузей, різноманітні потреби регіональних програм. Зрозуміло, що все не передбачиш, але тоді треба було вносити ці питання на чергову сесію , яка мала відбутись наприкінці липня.

– Але ж сьогодні мова про позачергові сесії не може йти, тому що з введенням в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі проекти рішень мають бути оприлюднені на офіційному сайті за 20 днів до сесії.

– Правильно. Так має бути по закону. Це зрозуміло, адже все має бути прозоро і відкрито. Люди повинні мати час ознайомитись з проектами рішень, внести свої пропозиції. Натомість знову бачимо бажання владників вносити на сесію проекти рішень, підготовлені кулуарно і без обговорення. На колегії обласної ради ми пропонували розглянути на цій сесії і інші питання, проекти яких були вже оприлюднені на сайті, в тому числі і визнати депутатські повноваження новообраного депутата обласної ради від Партії регіонів. Члени колегії підтримали цю пропозицію, натомість до порядку денного сесії було включено лише одне питання «Про внесення змін до обласного бюджету».
-Тепер Вас звинувачують в тому, що ви, не проголосувавши за порядок денний, позбавили санаторних путівок ветеранів, дітей не оздоровили, школи та лікарні залишись без обладнання, а регіональні програми – без фінансування.
– Ви знаєте, можна говорити все, що завгодно і я чудово розумію, що легше тепер «валити з хворої голови на здорову». Але, по-перше, треба було краще підготуватись до сесії всім відповідним структурним підрозділам. Друге-досить ігнорувати думки та пропозиції депутатів з інших фракції. Бо це вже, на жаль, є системою. А, найголовніше, я вважаю, люди мають знати за що депутати голосують, як розподіляються кошти, чому обрані саме ці, а не інші об’єкти соціально-культурного значення. Мені , наприклад, невідомо, куди мали бути спрямовані кошти, а це 290 тисяч гривень, які планувались на розвиток інформаційної галузі. Це на книговидання, чи на періодичні видання- газети і журнали, як написано. Що саме буде фінансуватись, статті на підтримку правлячої партії, офіційні повідомлення прес-служби облдержадміністрації, зміст яких також більш подібний на зміст повідомлень партійної прес-служби? Тобто повторюю, ми готові розглядати будь-які питання життєдіяльності міста і області, але все має бути прозоро і чесно, та у визначені законом терміни. Ми розцінюємо бажання скликати позачергові сесії, як намагання «протягнути» фінансові питання без урахування думки інших депутатів.

– Але найголовнішою причиною небажання проголосувати за порядок денний сесії, наскільки мені відомо, все ж таки був один пункт, який викликав не просто здивування, але й відверте несприйняття опозиції.

– Саме так . Уявіть собі , що під виглядом благородного розподілу коштів між лікарнями, школами та ветеранами, розробники проекту додають туди ще один пункт, який звучить наступним чином: «право вносити зміни до обласного бюджету в міжсесійний період надається голові обласної ради та голові обласної державної адміністрації за погодженням з головою постійної комісії обласної ради з питань економіки, бюджету та інвестицій з наступним затвердженням його на черговій сесії».
Отже, в разі прийняття цього рішення, питання розподілу коштів обласного бюджету залежало б лише від двох осіб, або трьох. Ви погоджуєтесь з таким станом речей? Наша фракція і інші депутати від опозиції категорично проти такого пункту. Він просто унеможливлює колективне прийняття рішень, їхнє обговорення. Депутатів просто позбавляють права вносити зміни, пропозиції, висловлювати свою думку з того чи іншого питання. Нас тепер можна зібрати на початку року і в кінці, потреба в депутатах просто відпадає. Відповідно знищується місцеве самоврядування. Чи не призведе це до корупційних дій з боку керівництва області?
Тому ми і не проголосували за проект рішення в цілому, тому що цей пункт був саме в рішенні про зміни до бюджету, а не окремо. Я впевнений, що втручання опозиції в дії владної партії в області дуже не подобається багатьом, але ми і надалі будемо чітко слідкувати за дотриманням законності, за чесним і прозорим розподілом коштів і виконанням інших, даних перед виборами обіцянок. Будь-яким проявам корупції чи зловживань з боку чиновників неодмінно буде покладено край. Бо є опозиція, є достатньо ще чесних і принципових депутатів. Найголовніше, аби наступ на засади місцевої демократії, був припинений ще в зародку.
І не треба вірити в те, що говорять наші опоненти. Без ліків, путівок та обладнання ніхто не залишиться. Але ці питання виникли не вчора і не сьогодні, про це керівникам різних структур треба було думати ще на початку року . Натомість всі питання будуть вирішені обов’язково, але згідно чинного законодавства. Аби потім не було приписів від прокурора про незаконність прийнятих рішень та їх відміну.

peredplata