Провокація на Бессарабії

У селі Василівка Чернівецької області цілий день чоловік розмахував прапором Росії і вигукував звернення типу: «Путін, рятуй слов’ян!»

Люди ходили довкола і реагували на це по-різному. Хтось казав, що чоловік хильнув зайвого. Інші казали що дурень. А більшість з великою осторогою споглядали на дійство цього чоловіка. Хоча були й ті, хто різко осуджував незрозумілого і провокативного протестувальника.

Це сталося 30 червня. У річці, котра знаходилась недалеко від городу чоловіка 1961 року народження піднялася вода. Вона затопила частину його городу. Саме там у той час були маленькі гусенята. Вода їх забрала. Гусенята зникли.

Вдома тоді нікого не було. Чоловік прийшов на обійстя. Побачив шкоду і обурився… на всю українську владу: від президента Порошенка до голови сільради Анатолія Васильовича Зеленого.

Аби люди бачили його злість і ненависть до влади, чоловік взяв в руки російський прапор – триколор з гербом (двоголовим орлом) і пішов по селу. Він вигукував різні гасла.

Зокрема, звертався до президента Росії Путіна з проханням прийти до села Василівка Сокирянського району і допомогти людям-слов’янам. Казав, що влада неприязно ставиться саме до нього. Тому Путін повинен прийти й покарати цю владу.

Так він пройшов від центру села у напрямку до Розкопинців і Ожевого.

Люди знімали чоловіка на мобільні телефони. Але відео і фото десь зникли. Кажуть, що тепер уже питають чоловіка, чому він так зробив. Вдалося дізнатися, що прапор Росії чоловік привіз звідти кілька років тому, коли був на заробітках. Але до 30 червня цього року його не використовував.

До активізації цього василівчанина могли спонукати процеси децентралізації в районі. Там ведеться війна між Козаком, головою Сокирянської райради, якому допомагає Фищук, голова ОДА і Мунтян, голова Чернівецької облради та Бурбаком, народний депутат України, вибраний по округу,в який входить Сокирянський район, за вплив на села та місто Новодністровськ.

Під час цієї війни можуть виникати різні сутички. Бо політики уже не вибирають методів для досягнення своїх цілей. Тим паче, що бессарабські села, де зараз точаться бої за ОТГ, знаходяться недалеко від кордонів з невизнаною проросійською Придністровською народною республікою.

І хто зна, чи не ФСБ підливає оливи у вогонь конфліктів у селах Сокирянського району?

А вихід з прапором Росії у селі Василівка – це перший небезпечний тривожний сигнал. Якщо влада та правоохоронці спробують надалі замовчувати цю інформацію, нічого доброго для нас це не принесе.

Не забувайте, що Кримські та Донбаські проблеми влада раніше приховала від українців.

Тепер маємо кровопролиття і війну.

Петро Кобевко

Р.S. У Чернівецькій області правоохоронці здійснюють перевірку інформації про жителя села Василівка Сокирянського району, який нібито розгулював селом із прапором Російської Федерації у руках.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції в Чернівецькій області.

Зазначається, що під час моніторингу однієї із соціальних мереж (сайту газети «Час» – П.К.), правоохоронці виявили допис, в якому йдеться про чоловіка, котрий розгулював селом із прапором країни-агресора.

“Наразі до вказаного населеного пункту виїхала слідчо-оперативна група Сокирянського відділення поліції для перевірки достовірості даної інформації. Поліціянти проводять опитування місцевих жителів та можливих очевидців інциденту”, – йдеться у повідомленні прес-служби.

 

1 thought on “Провокація на Бессарабії

  1. Если человек не делал никаких насильственных действий он ничего не нарушал.Если полиция и др.будут преследовать людей за ненасильственные действия это нарушение правящим режимом прав человека!

Comments are closed.