В Аграрній партії розкол: хто піде з партії – Скоцик чи Корбан, Зейналов і Поживанов?

Чергове засідання стратегічної ради Аграрної партії України вчора зірвалося через кадрові питання. Про це AgroPolit.com повідомило джерело в політсилі.

Нагадаємо, раніше AgroPolit.com уже писав про конфлікт у середині АПУ: через низький передвиборчий президентський рейтинг Віталія Скоцика однопартійці розглядають варіанти зміни голови партії у вересні цього року на з’їзді. Серед них – Олег Корбан, Іван Данилів, Олександр Левін, Сергій Гайдай та інші. Лідер серед претендентів – людина від “Батьківщини” Сергій Гайдай.

У офіційному повідомленні на сайті АПУ так сказано про  вчорашнє зібрання:

27 серпня ініціативна група членів Аграрної партії звернулася до лідера Аграрної партії Віталія Скоцика з вимогою терміново скликати та провести засідання Політичної ради. Також вони ініціюють розглянути питання дострокового припинення повноважень та виключення з лав Аграрної партії заступників голови Олега Корбана та Едуарда Зейналова, членів Політичної ради та президії Політичної ради Володимира Шандру, Михайла Поживанова та Володимира Євдокимова, радника голови партії Василя Даниліва. Окрім цього, ініціативна група просить надати роз’яснення обставин залучення до співробітництва політтехнолога Володимира Грановського. На черговому з’їзді Аграрної партії учасники ініціативної групи хочуть розглянути питання організації роботи в регіонах, оскільки на їх думку частина партійців представляють інтереси інших політичних сил. Також ініціативна група пропонує на наступному з’їзді обговорити плани щодо висування кандидата від Аграрної партії на президентські вибори. Члени ініціативної групи зайшли до кабінету лідера Аграрної партії в момент, коли там перебували  частина вищеназваних членів Аграрної партії. Це не перше звернення до лідера Аграрної партії з вимогою  негайного скликання Політичної ради».

Втім, як стверджує наше джерело, ситуація не зовсім така, як її показують на офіційному порталі АПУ.

Так звана ініціативна група – це підготовлені головою АПУ Віталієм Скоциком «тітушки» з числа «своїх» членів партії, які зараз  допомагають йому позбутися спонсорів партії, котрі вже не бачать у ньому лідера політсили та шукають заміну. Скоцик розуміє, що спонсори не  вірять  у нього, тому готують альтернативу голові. Тож він таким чином намагається фактично «кинути» їх. Так уже було з кількома впливовими аграріями,  які спочатку провели  партію до перемоги у низці областей на місцевих виборах, а  потім  їх публічно кинули на з’їзді 4 грудня 2016 року», – пояснює співрозмовник видання.

За його словами джерела, засідання стратегічної Ради  фактично було зірвано і члени так званої ініціативної групи пропонували членам стратегічної Ради залишити будівлю АПУ під загрозою, що в іншому випадку їх винесуть. Те, що це було зрежесовано видно з реакції голови АПУ,  каже джерело, бо він дуже легко погодився на вимоги ініціативної групи, яку більшість учасників стратегічної ради і в очі не бачили до цього. Водночас, додає співрозмовник, подібні вимоги (проведення з’їзду, кадрові зміни тощо) голова партії раніше не підтримував від  своїх однопартійців.

Сконтактувати з представниками  ініціативної групи не вдалося. AgroPolit.com готовий подати їхню точку зору, а також – голови  АПУ, якщо вона буде.

Дивіться відео засідання стратегічної ради від 27 серпня далі.

Скріни звернення.