УНІРЯ – «Буковинському вічу»

3 листопада 2018 року Україна і весь світ відзначатимуть 100 років «Буковинського віча». Саме у цей день 1918 року на Театральному майдані Чернівців зібралися десятки тисяч людей з усієї Південної і Північної Буковини й одноголосно проголосували за те, аби Буковина увійшла до складу України. Таким чином справдилися сподівання наших предків жити в одній великій і могутній державі.

Теперішня влада у Чернівецькій області чи не грамотна, чи не патріотична, чи не українська?..

Вона ніц не робить, аби вшанувати цю вікопомну подію нашого краю.

Натомість сусіди у Румунії вже цілий рік ведуть активну ідеологічну роботу з відзначення 100-ліття їхнього свята – створення Великої Румунії, яке відбулося 1 грудня 1918 року. Зараз на майданах міст і сіл Румунії є банери і гасла про 100-річчя Романії Маре. А уряд визначив святкування по всіх населених пунктах, які примусово були приєднанні до Румунії. Там ведуться наукові конференції, лекції, культурологічні заходи, концерти, де прославляють УНІРЮ.

Попередня консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован не раз відкривала такі заходи на території Чернівецької області. Не завжди робила це дипломатично. Тому й, напевне, поплатилася посадою. Тепер є інша консул. Але справа Елеонори Молдован живе. І поки спить українська влада, ця справа, на жаль, процвітає.

Міністерство культури та                                      Румунський культурологічний центр

національної ідентичності                                     «Єудоксіу Гурмузакі» з Чернівців

 

при фінансовій підтримці Генерального консульства Румунії у м. Чернівці

 

Муніципалітет                                                           Повітове Управління культури Вранча

Фокшани

 

 

 

Оркестр УНІРЯ об’єднує міста Унірі

Оркестр ОБЄ’ДНАННЯ зв’язує міста Об’єднання

  • НАЦІОНАЛЬНЕ ТУРНЕ СИМФОНІЧНИХ КОНЦЕРТІВ РУМУНСЬКОЇ МУЗИКИ

 

спеціальний концерт

Зала Чернівецької державної філармонії, п’ятниця 12 жовтня, 1800

Диригент: Вінсент Грюгер

Солісти: Діана ЖІПА (скрипка), Стефан ДОНІКА

 

                                    Спеціально запрошений: Маестро Єуджен Дога

 

ЗАПРОШЕНІ СОЛІСТИ:

Олена Урсуляк (заслужений артист України обласної філармонії ім. Д. Гнатюка

Георгій Постевка (викладач факультету музикології Чернівецького університету)

Александру Терицану (випускник Університету «Георге Єнеску) з Ясс, секція канто)

 

Навіть  у ці дні, а саме, 12 жовтня, у Чернівецькій обласній філармонії відбудеться концерт оркестру «УНІРЯ» (напевне, спеціально створеного до 100-річчя об’єднання Великої Румунії). І цей концерт об’єднує міста УНІРІ. Таке собі ідеологічне турне румунської музики містами і селами, яких незаконно, із застосуванням сили, примусово приєднали до Романії Маре. Це було загарбання.

Спеціальний концерт організований Міністерством культури та національної ідентичності, Румунським культурологічним центром «Єудокіу Гурмузакі» у Чернівцях, за фінансової підтримки Генерального консульства Румунії у м. Чернівці, муніципалітету міста Фокшан та повітового управління культури Вранчі.

Аби концерту надати великої солідарності та ваги, спеціально запрошений видатний композитор Молдови і колишнього СРСР Єуджен Дога.

Афіші розліплені по вулицях Чернівців. Серед інших банерів у цих афішах також значаться символи 100 УНІРІ.

А наша влада спить і шмарклі жує. За таких умов і такого ставлення до України, її історії, до «Буковинського віча» губернатора Фищука скоро запросять бути диригентом оркестру УНІРЯ, а голову облради Мунтяна -виконувати партію першої скрипки (його, мабуть, й запрошувати не треба. Давно він грає і танцює під румунську музику).

А начальниця від обласної культури Віра Китайгородська та міської – Юлія Сафтенко стануть двома примами на концертах УНІРІ.