Які газети читати – справа самих людей, а не влади

Які газети читати – справа самих людей, а не владиНа черговому засіданні правління обласної організації Спілки журналістів відбулось обговорення стану справ з передплатою періодичних видань в регіоні.

. Виступаючі відзначали, що останнім часом почастішали і набрали неприхованих форм спроби органів державної влади і місцевого самоврядування застосовувати засоби адміністративного та фінансового впливу з метою нарощення тиражів підконтрольних газет, що спотворює місцевий ринок періодичних видань і обмежує права громадян отримувати об’єктивну інформацію, призводить до нецільового використання бюджетних коштів. Які газети передплачувати чи купувати – справа самих людей, а не влади. Так, рішенням сесії Чернівецької міської ради виділено на примусову передплату друкованого органу мерії 350 тисяч гривень платників податків, які б більше знадобилися для соціального захисту тисяч малозабезпечених мешканців міста. З кабінетів обласної державної адміністрації йдуть письмові і усні вказівки всім керівникам різного рівня організувати і взяти «під особистий контроль» як передплату державних і комунальних видань, так і окремих приватних, наближених до влади. Поширеною практикою для багатьох підрозділів органів виконавчої влади стало видання власних газет, на утримання яких щедро витрачаються бюджетні або залучені так звані спонсорські кошти. Відомо всім, владі є куди витрачати і без того невеликі бюджети – на лікарні, навчальні заклади, дороги, соціальні допомоги – а не фінансувати власні бойові листки з портретами можновладців ледь не на кожній сторінці з солодкими оповідями як вони турбуються про всіх нас, нещасних, і як «покращують життя вже сьогодні». Доводиться нагадувати прописну істину: призначення комунальних і державних видань – служити громаді, своїм читачам, а не окремим надмірно амбітним владоможцям.
Надходять десятки сигналів з різних трудових колективів і підприємств про те, що керівники силою змушують передплачувати підконтрольні владі видання. Окремі особливо рвійні виконавці доводять все до абсурду – багато сімей, де працюють в бюджетній сфері і батько, і мати, змушені передплачувати аж два примірники однієї газети. А за якісь міфічні спонсорські кошти до одного передплатника надходять по декілька примірників одного і того самого відомчого видання. Пояснюють це горе-агітатори від влади тим, що держава має доносити до людей інформацію про свою діяльність, пояснювати свої мудрі рішення. Але ж очевидним є те, що влада активізується не на тому напрямку, для чого вона призначена чи обрана. І відбувається це чомусь перед виборами. Тож справжня мета зрозуміла – обмежити доступ до людей будь-якої іншої думки, крім власної, будь-якої непривабливої інформації про себе. Це ми вже проходили, і що з того вийшло – теж всім відомо.
Спілка журналістів, яка об’єднує працівників і незалежних, і комунальних ЗМІ, висловлює занепокоєння такими діями владників, які направлені на деформацію газетного ринку, обмеження прав громадян на доступ до інформації, і закликає привести всю організаційну роботу в інформаційній сфері у законне русло. Просимо читачів не піддаватися тиску при виборі передплатних видань, повідомляти про подібні факти за тел.58-94-55 (кожна газета може вписати свій номер) . Гарантуємо реакцію на кожен такий сигнал, а в особливих випадках – звертатимемось до суду.
Правління обласної організації Спілки журналістів України

P.S. Цей текст може ще зазнати незначних коректорських правок. Але суть його не зміниться. Бо нинішня влада таки втрутилася у медійний розклад на Буковині. Вона таки прагне підпорядкувати собі свободу слова і ЗМІ. Ніякими методами вони не гребують. Журналісти мовчати не будуть. І всіма засобами будуть відстоювати право людей на неупереджену і об\”єктивну інформацію з тих газет, які хочуть люди, а не нав\”язує їм влада.

peredplata