Геть від Москви! Перший пішов

Митрополит УПЦ МП Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко оголосив, що тепер підпорядковується Константинопольському патріархату. Про це повідомляє Інформагенція Кий-Інфо з посиланням на російські ЗМІ.

За його словами, після скасування Вселенським патріархом Варфоломієм документа від 1686 року, який передавав Київську митрополію Московському патріархату, з юридичної точки зору кліриками Константинопольської церкви стали усі священнослужителі УПЦ.

“З тих пір ми можемо вважати, що територія України є територією відновленої митрополії Константинопольського патріархату”, – сказав Драбинко.

Митрополит Олександр (Драбинко) і раніше не погоджувався з офіційною позицією УПЦ Московського патріархату. Так, навесні цього року він підписав звернення до Варфоломія з проханням надати автокефалію Української православної церкви.

У 2012 році Священний Синод УПЦ МП звинуватив Драбинко в негідній поведінці і звільнив його з посади голови Відділу зовнішніх зв’язків. Рішення було прийнято під час хвороби митрополита Київського і всієї України Володимира, референтом якого Драбинко був багато років.