Іноземці за кордон – політики за мову

Уже два тижні минуло з дня оголошення безстрокової акції проти нелегітимно (з процесуальними порушеннями) прийнятого закону «Про засади державної мовної політики», який так і не був підписаний ні, спікером, ні президентом. Основною вимогою акції, що, по іронії долі, проходить на Європейській площі столиці— є не підписання згаданого закону.

Іноземці за кордон - політики за мову

На сходах біля українського дому розмістився своєрідний табір під відкритим небом. Вживання слова «табір» не є голослівним, адже в протестувальників є певний розпорядок дня, інтендант, медик і навіть культурно-освітня програма…

Так ранок починається молитвою та гімном України, далі сніданок, ранковий туалет обговорення плану, читання, народний університет—тематичні лекції від професорів, митців, юристів або просто цікавих людей, обід, зустріч із свідомими представниками політичної опозиції, ділення новинами, вирішення проблем, огляд голодуючих(див.нижче), вечеря, зустрічі з митцями, вечірні концерти, танці—так, протестувальники вміють веселитися, побажання один одному «на добраніч», сон під відкритим небом, а далі знову гімн, молитва…

Перебуваючи в таборі сміло можна вивчити географію України—адже є представники з усіх регіонів від Львова до Донецька від Чернігова до Севастополя. Доречі, сьогодні—17 липня, табір відвідали гості з Білорусі, які висловили свою прихильність та солідарність до усіх протестувальників і закликали стояти до перемоги.

Не було б все так весело, якби не так невчасно…

Кістяком всього протесного руху є голодуючі, більшість з яких голодують ще з 7 липня. Наразі є 10 голодуючих, ще 6 припинили голодування, у зв’язку із різким та значним погіршенням стану здоров’я і викликом для них карет швидкої допомоги. Голодуючі не збираються припиняти голодування, незважаючи ні на стан здоров’я, ні на природні умови—в Києві вдень спека, а вночі—дощі чи не щодня, ні на вмовляння друзів, рідних чи, навіть, інших протестувальників.

Щодо інших активістів, то вони також не сидять на місці: проводяться опитування громадян, інформування, залучення нових людей, підтримка тих ж голодувальників; небайдужі допомагають харчами, каріматами та іншими необхідними речами для тих, котрі постійно живуть під українським домом.
Акція триватиме доти, доки вимоги протестувальників буде виконано. Активісти закликають поширювати інформацію по різних регіонах України, а усіх небайдужих долучатися до протесту.
Ольга ШЕВЧУК