Як Іван Мунтян святкував у Юрія Кушніра

Редакції газети «Час» з достовірних джерел стало відомо, що голову обласної ради Івана Мунтяна викликали на допит до Київського офісу НАБУ. Чи то випадково, чи зумисне виклик був саме на 21 жовтня 2019 року. У цей день Іванові виповнювалося 50 років.

Слідчі НАБУ могли про це не знати. А могли й зумисне влаштувати спектакль з викликом. Мовляв, ми вам подарунок підготували саме на ювілей.

Іван на допит не з’явився. Натомість він гучно відсвяткував день народження у Тарашанах в «Козацькому хуторі», який належить Юрію Кушніру.

Нагадаємо, що НАБУ проводить обшуки й на підприємствах та у житлі Юрія Кушніра.

День народження пана Мунтяна проходив у колі друзів та колег. Їх назбиралося чимало. Це й депутати різних рівнів, партійці партії ВО «Батьківщина», велика Іванова рідня…

Черга до ювіляра для привітань розтягнулася на кількасот метрів. Навіть заступник голови ОДА Василь Гостюк з дружиною та син Івана (на світлині) змушені були вистояти чимало часу, аби привітати Івана Миколайовича.

Нагородою за довге стояння стали прекрасні столи без… алкоголю.

Пили соки, компот і солодку воду. Їсти було багато і доброго.

У зв’язку з тим, що пили, стався маленький конфуз. Вже ввечері до «хутора» під’їхало кілька автівок з блимавками. Це була патрульна поліція. Чи вони за власною ініціативою туди приїхали? Чи хтось їх сюди викликав? Наразі невідомо.

Отож гості, випивши соку, компоту та солодкої  води, почали роз’їжджатися по домівках. На дорогих авто, у шикарних костюмах та сукнях.

І всі, як один, тверезі.

Був на ювілеї і секретар Чернівецької міської ради Василь Продан (про мера наразі невідомо). Він не зміг втримати емоцій щодо цього заходу. І без алкоголю.

– Вперше в житті був на безалкогольному дні народження – пише у ФБ Василь Софронович. – Було класно. Ще й по дорозі додому зупинила поліція, перевіряла на стан алкогольного сп’яніння.   

Ніц не виявила. А звідки їй було виявити, коли на дні народження не було й краплі спиртного. Ніби за часів Андропова на комсомольських весіллях. Але тоді могли спиртне у чайники розлити і пити його, ніби чай. Таким чином Андропова дурили. А тут Бога не обдуриш. Та й поліцейські залишилися з носом.

А Іван був щасливий.

З привітанням до Івана Мунтяна приїхав з Києва посланець від Юлії Тимошенко. Він зачитав теплі слова лідера ВО «Батьківщина». У цей час Іван Мунтян був на сьомому небі від задоволення і радості. Але швидко опустився на грішну землю, коли згадав, що чекають на допитах у НАБУ. А рідна партія ВО «Батьківщина» досі жодного доброго слова про Івана не сказала, не прийняла грізного звернення до ворогів, котрі знущаються з членів організації. Більше того, з її керівників. Проводять обшуки вдома, на роботі, викликають на допити до Києва.

Щось подібне від «Батьківщини» ми раніше не спостерігали. Навіть тоді, коли явних злочинців затримували чи обшукували, партія ставала на їх захист.

Ми ж бо пам’ятаємо, як розпочиналася справа Лозинського, котрий полював на людей у Кіровоградській області. Коли його затримали, на другий день заступник Юлії Тимошенко Турчинов на прес-конференції грудьми став на захист вбивці.

А Іван Мунтян – віруючий чоловік. І хтозна, чи він щось незаконне вчудив. Йому крім кримінального кодексу ще й віра не дозволяє ні красти, ні брехати, ні вчиняти злочин.

Дуже дивна ця мовчанка.

Напевне, щось там знають більше за нас?..

Петро Кобевко

Р.S. Редакція газети «Час» вітає Івана Мунтяна з 50-річним ювілеєм. Окрім традиційних слів бажаємо йому керувати довго і мирно. Аби ніяке НАБУ не приносило йому журбу.