За розповсюдження фальсифікованої ікри буковинець постане перед судом. Про це інформує відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.
Слідчі скерували до суду обвинувальний акт відносно чернівчанина, який створив цех з виготовлення неякісної чорної та червоної ікри. Загальна вартість небезпечної продукції, яку зловмисник розповсюджував на ринку, становить понад 700 тисяч гривень.
Слідчі відділу розслідування у сфері господарської та службової діяльності Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області з’ясували, що 46-річний місцевий підприємець створив цех з виготовлення та фасування неякісної продукції, яка є небезпечною для вживання.
Виробничий процес порушник облаштував у гаражі без дотримання необхідних санітарно-гігієнічних норм. Суміш дешевої сировини та ікри різних видів зловмисник продавав під виглядом лососевої та осетрової. Свій контрафактний товар він збував у двох торгових точках на одному з ринків Чернівців.
Під час обшуків у місцях виготовлення та продажу фальсифікату, поліцейські вилучили:
- майже 2,7 тисячі жерстяних і скляних банок з ікрою;
- приблизно 130 кілограмів імітованої червоної ікри;
- 96 кілограмів імітованої чорної ікри;
- майже 63 кілограми червоної ікри невідомого походження;
- 4 кілограми протермінованого барвника червоного кольору;
- обладнання та матеріал для фасування продукції.
Зразки вилученої ікри поліцейські направили на судову експертизу з дослідження харчових продуктів. Відповідно до висновку експерта, вказана продукція не відповідає вимогам нормативних документів України щодо безпечності та якості, а її споживання може призвести до харчових отруєнь.
Слідчі завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт за обвинуваченням порушника у скоєнні злочину, передбаченого статтею 227 (Умисне введення в обіг на ринку України (випуск на ринок України) небезпечної продукції) Кримінального кодексу України. Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.