Томенко попереджає: арешт Тимошенко підніме людей

Томенко попереджає: арешт Тимошенко підніме людейЗаступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що вирок суду, згідно з яким лідер партії \”Батьківщина\” Юлія Тимошенко може бути ув‘язнена, стане додатковим чинником для масових акцій протесту восени.

За словами Томенка, багато чого в цьому питанні буде залежати від характеру подальшого перебігу судового процесу і, власне, від рішення суду. \”Але я не виключаю, що неадекватне рішення суду може стати однією з додаткових причин для акцій протесту в осінній період. Об\’єктивні причини вже існують. Наші опитування свідчать, що соціально економічне життя наших громадян є необхідним, але недостатньою умовою для акцій протесту… Я думаю, що достатньою причиною для акцій може бути неправосудне рішення стосовно Тимошенко\”, – сказав він.

Взагалі кажучи про хід судового процесу над Тимошенко, Томенко зазначив, що до цих пір все суспільство не може зрозуміти, у чому звинувачують Тимошенко, оскільки досі не сформульовані ні складу, ні подію злочину.

Крім того, додав віце-прем\’єр-спікер, процес проходить практично без захисту Тимошенко, оскільки ще жодному її адвокатові не надали належної часу для ознайомлення з 5 тис. сторінок матеріалів справи.

Томенко також додав, що якщо проаналізувати показання свідків сторони звинувачення, то виникає дивна ситуація, оскільки переважна частина їх дає свідчення на користь Тимошенко, повідомляє \”УНІАН\”.

Віце-спікер також вважає, що хід процесу свідчить, що ним керує владу або її уповноважені представники, а не власне суд. \”Попри всі декларації, судовий процес є закритим, і судовий процес є непублічним\”, – сказав Томенко.

В той же час, він назвав позитивом той факт, що з початку судового процесу позиція більшості міжнародних спостерігачів і суспільства в цілому змінювалася на краще. \”Сьогодні більшість сприймає це як політичний процес, який не має ніякого відношення до закону і права. І, відповідно, міжнародне співтовариство робить все більше заяв і акцентує увагу на неприпустимість політичного процесу\”, – сказав Томенко.

Нагадаємо, суддя Родіон Кірєєв,який веде справу Тимошенко, оголосив перерву в засіданні до 10 годин ранку 4 серпня.
Джерело