Щоденно про злободенне Карантин. 25.03.2020 День восьмий.

 

Сьогодні рано-вранці кудись їхала «Швидка» з увімкненою сиреною та блимавками… В інший час, напевне, й не звернув би уваги на це. Але не тепер, коли вірус розгулявся у нас не на жарт. Вже далеко не все можна приховати. Тому офіційна статистика по Україні дає більше 100 інфікованих. А тепер множте ще на стільки. Бо якимось дуже дивним здається той факт, що серед інфікованих – 5 відсотків народних депутатів. Серед усього населення цих слуг є не більше одної мільйонної відсотка. Їх тестують всіх. Нас – вибірково.

 А далі ще гірше. Совковий вірус починає діяти на керівників міст і області. Вчора новопредставлений головний лікар обласної клінічної лікарні Цинтар (призначений Мунтяном на цю посаду- П.К.) під фанфари приймав нагороду від «Книги рекордів України». Його віншували за те, що у Чернівцях вилікували першого хворого на коронавірус. Приїхав якийсь представник цієї «Книги», зібрав головного лікаря, заступницю по медичній частині, завідувачку інфекційного відділення та лікарку, яка приймала та виписувала цього хворого. Вручив він їм сертифікат, весело вони сфотографувалися – і той представник поїхав собі до своєї «Книги»… Кажуть, що потрапляння до «Книги рекордів України» не є безкоштовним. І називають суму – не менше 600 доларів США.

Отож за дурість незугарну ще й платити треба. Бо який інший дурень у розпал епідемії тішиться тим, що хтось перший вилікувався. Я розумію, якби у Чернівцях застосували якийсь новий метод лікування, винайшли ліки від коронавірусу чи сотворили героїчний вчинок. Або, приміром, виписався останній хворий. І більше не було б нових випадків зараження. Тоді нагороджуйте, вписуйте у книги рекордів, закидайте причетних квітами і подарунками.

Але нині не той випадок. Хворий, слава Богу, має міцне здоров’я, сильний імунітет,  лікарі та медсестри правильно і вміло його лікували й доглядали. І все. Це не рекорд. Тим паче, хто зна, що нас чекає?! Можливі найгірші сценарії розвитку подій. Можливі ускладнення у хворих, смерті і т. д.. Що тоді цей головний лікар від Мунтяна робитиме з грамотою від «Книги рекордів України»?

У соцмережах люди спочатку сміялися з цього. Більшість вважали це жартом, розіграшем. А коли зрозуміли, що те нагородження сталося насправді, обурилися й розсердилися не на жарт.

 Обурилися люди через тупість керівників. А розсердилися  від того, що в обласній лікарні керівництво до сьогоднішнього дня не позбавилося совкізму.

 Я мав розмову з головою ОДА Сергієм Осачуком з цього приводу.  Він також вважає згадану подію якимось недолугим жартом. І категорично не сприймає її за правдиву дійсність.

Невже цей коронавірус почав діяти спершу на керівників різних рангів? І дія його не така, як на людей. Він, з дозволу сказати, у таких керівників відбирає здоровий глузд (про розум краще промовчати) й інфікує їх совкізмом та брежнєвізмом.

Для тих, хто не знає, що це таке, поясню.

Совкізм – від слова «совок». Ним позначали тих, хто був народжений і вихований при СССР, вражений вірусом комунізму, більшовизму, совєтського способу життя.

 Брежнєвізм – походить від прізвища довголітнього генерального секретаря компартії СССР Леоніда Ілліча Брежнєва. Він любив нагороди.  Сам себе нагороджував всіма орденами та медалями. Був 4 рази героєм Совєтського Союзу і один раз – Герой соціалістичної праці. Мав 8 орденів Лєніна, Герой Куби,  Лаосу, Монголії, Герой праці В’єтнаму. Всього було у нього більше 150 орденів і медалей.

Коронавірус відродив у Чернівцях «совка».

Це з одного боку. З іншого, щодня ми бачимо, як різні пройдисвіти одягають на себе маску благодійників. З якогось дива до Банченського  монастиря приїхав депутат від ОПЗЖ Юрій Бойко. Як завжди, привіз із собою дари, які роздавав дітям і дорослим. І все це знімав телеканал Інтер.

 А не міг би він оце все роздати без піару по телевізору? Міг. Але не хотів. Хотів перед усім світом похизуватися собою як великим благодійником. Нібито Божу справу робив. Але зовсім не по-Божому.

Що з цього Бойка безбожного взяти, коли сам піп Онуфрій з «православним активістом» Новінським під радісні спалахи фотокамер подарували дитячій лікарні… апарат штучної вентиляції легенів.

 Самі приїхали,  зібрали журналістів, активістів, громадськість і вручили. Зробили Божу справу. Ніби Бог не бачить з небес, хто й які тут діяння провадить?! Так Він же сказав, аби ліва рука не знала, що дає права. Якщо щирі ваші дарунки, то Бог їх побачить, а люди за них подякують.

Не робіть із себе посміховисько!

Петро Кобевко.

P.S. Коронавірус діагностували у мого доброго товариша, депутата ВРУ Сергія Рудика.

Також мій добрий знайомий, голова Сучавської повітової ради Георгій Флутор потрапив до лікарні з діагнозом – коронавірус. Я бажаю всім найшвидшого одужання. І нехай береже нас Бог!

peredplata