Прокуратура заплющує очі на порушення виборчого законодавства

Прокуратура заплющує очі на порушення виборчого законодавства Органами прокуратури відмовлено у відкритті п’яти кримінальних справ щодо порушення виборчого законодавства. Про це повідомив начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян Генпрокуратури Роман Романчук в ефірі \”5 каналу\”.

\”Прокуратура, згідно з вимогами закону, не здійснює нагляду за додержанням виборчого законодавства. Наша роль, як і інших правоохоронних органів, вона можлива лише в тому випадку, якщо на засіданні ЦВК, або інших виборчих комісій, приймається колегіальна постанова про направлення і скарги відповідної, і матеріалів до правоохоронних органів для надання оцінки\”, – зазначив він.

\”На даний час органами прокуратури не порушено жодної кримінальної справи за фактами порушень виборчих прав громадян\”, – уточнив представник ГПУ.

При цьому Романчук заявив, що \”за фактами оприлюднень (інформації про порушення на виборах) кримінальних справ не порушують\”.

\”За фактами оприлюднень приймаються рішення в порядку статті 97 КПК. Таких рішень може бути три види, юристам вони відомі: це відмова в порушенні кримінальної справи, порушення кримінальної справи або направлення матеріалів для їхньої перевірки за підвідомчістю до інших правоохоронних органів\”, – уточнив він.

\”На даний час органами прокуратури, за результатами розгляду скарг, які надійшли до нас, ухвалено п’ять рішень (постанов) про відмову в порушенні кримінальної справи\”, – зазначив представник прокуратури.

Раніше заступник глави ЦВК Андрій Магера заявив, що Генпрокуратура не реагує на звернення Центральної виборчої комісії щодо масових змін виборцями місця голосування.