\”Технічні\” партії продають квоти в ОВК за мільйон доларів

"Технічні" партії продають квоти в ОВК за мільйон доларів\”Технічні\” партії, яким пощастило при жеребкуванні в ЦВК з формування окружкомів, продають свої квоти в ОВК по всій країні.

Вартість такої операції, за даними ZN.UA, сягає мільйона доларів.

На жаргоні тих, хто купує-продає, квотні місця від однієї партії до ОВК називаються \”гілка\”. Але продається тільки квота і тимчасово – печатка. Люди, чиї документи були подані при реєстрації і жеребкуванні, потім змінюються на довірених і перевірених, пише видання.

Як відомо, у парламентських виборах-2012 беруть участь представники 87 партій, при цьому за списками – тільки 22.

За оцінками ZN.UA, ознаки технічних мають не менше 40 партій, ще п\’ять можна назвати індивідуально-технічними – вони \”ведуть\” кілька, а то й одного більш-менш відомого кандидата-мажоритарника або є чисто регіональними (в сенсі географії) проектами.

Подібні проекти нарівні з парламентськими партіями отримали квоту на присутність у всіх 225 ОВК. За квотним принципом їм дісталися і по 12-13 посад голів комісій, їх заступників та секретарів.

Зокрема, Християнсько-демократична партія України (створена 20 років тому нинішнім регіоналом Віталієм Журавським): списку немає, три мажоритарники – 218 членів ОВК.

Всеукраїнське політоб\’єднання \”Єдина родина\” (\”партія Ржавського\”) виставила єдиного кандидата – підприємця з Євпаторії – і забезпечила собі \”гілку\” в 212 членів окружкомів.

Партія \”Молодь до влади\”. Один мажоритарник – лідер партії – забезпечив 223 члена ОВК.

Видання також пише, що список партії \”Зелена планета\” представлений великою кількістю бюджетників на чолі з головою Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергієм Орєховим.

У структурі відомства є держпідприємства і різні серйозні інститути, співробітники яких, включаючи гендиректорів та їх заступників, масово не тільки вступили в партію, але й були удостоєні масового представництва в її виборчому списку.

\”Зелена планета\” виграла жеребкування та має свою \”гілку\” в 225 членів ОВК.

Джерело

peredplata