Зміни в територіальних виборчих комісіях Буковини

За три тижні, що минули із формування складів територіальних виборчих комісій, ЦВК змінила п’ятнадцять відсотківїхніх членів. Про це повідомляє прес-служба Чернівецького обласного Комітету виборців.

Згідно вимог Виборчого кодексу 10 серпня цього року ЦВК сформувала для Чернівецької області склади територіальних виборчих комісій – обласної, 3 районних та 11 міських. Усього партії делегували до них 226 осіб, із яких станом на 03 вересня поміняли аж 42 – тобто п’ятнадцять відсотків.

Для того, щоб провести такі зміни персонального складу виборчих комісій ЦВК прийняла 6 постанов– №№ 179, 183, 181, 198, 207 та 216. Найбільше замін відбулося 20 та 28 серпня, коли комісії поповнилися, відповідно, одинадцятьма та десятьма новими членами.

Більшість замін, що їх зробили партії, не супроводжувалися вочевидь носили звичний, технічний характер та не супроводжувалися увагою громадськості. Проте були й винятки – партія «Слуга народу» відкликала із Заставнівської міської ТВК заступника голови Яніну Сметанюк, після того як представники «Європейської солідарності» через соцмережі нагадали про публічний скандал, у який вона потрапила на початку цього року.

Із 31 партії, яка представлена у буковинських ТВК, найбільш активно міняли своїх людей парламентські сили – «Слуга народу» (7 замін із 39 членів), «Опозиційна платформа – За життя»(7 замін із 37 членів), «За майбутнє» (5 замін із 23 членів), Голос» (5 замін із 12 членів),«Європейська солідарність» (3 заміни із 38 членів), ВО «Батьківщина» (1 заміна із 38 членів). Ці партії разом провели половину від 42 замін.

Найсуттєвіших змін зазнала Заставнівська міська ТВК – у ній із початкового складу залишилося 10 осіб, а 8 були замінені. По семеро членів поміняли у Чернівецькій та Дністровській районних виборчих комісіях, п’ятеро – у Кіцманській міській, по троє – в Чернівецькій обласній та Сокирянській міській, по двоє – в Чернівецькій й Новодністровській міських та Вижницькій районній.

В Новоселицькій, Хотинській й Вашківецькій міських комісіях проведено по одній заміні. У незмінному персональному складі працюють лише три міські виборчі комісії – Герцаївська, Вижницька й Сторожинецька.

Не обійшлося і без певних «курйозів». Наприклад, представники партії «Народний контроль» заявили про маніпуляції зі складом Чернівецької районної ТВК і звинуватили в причетності до них представників «Народного фронту».

«В будівлі ЦВК МАРТОФЛЯКА замінили на ВИШНЕВСЬКОГО!!! «Народний Фронт» почав брудну та підлу кампанію проти «Народного контролю». Створивши «партії сателіти»«фронтовики» почали розсовувати своїх ставлеників по ТВК, порушуючи не тільки морально-етичні правила, але й закони України!», – йшлося на ФБ-сторінці «Громадсько-журналістський рух «Народний контроль» в Чернівцях».

Підставою для таких звинувачень стало те, що 11 серпня на сайті ЦВК розмістили постанову №172, якою сформовано стартові склади усіх ТВК. У цьому документі членом Чернівецької районної виборчої комісії за поданням «Народного контролю» значився Сергій Мартофляк. Проте наступного дня посилання на постанову №172 видавало документ, де замість нього членом комісії значився Микола Вишневський, якого делегувала партія «Солідарність жінок України».