ЄС не визнає інавгурацію Лукашенка легітимною .

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Сьогоднішній робочий день Єврокомісії та Ради ЄС почався з оновленої заяви про те що Європейський Союз не визнає вчорашню інавгурацію Олександра Лукашенка легітимною і законною. B заяві також йдеться про те, що Європейський Союз не визнає легітимності Олександра Лукашенка як президента Білорусі і очікує нових демократичних виборів у цій країні.
“ЄС ще раз наголошує, що президентські вибори в Білорусі 9 серпня не були ні вільними, ні чесними. Європейський Союз не визнає їх сфальсифіковані результати. Виходячи з цього, так звана “інавгурація” 23 вересня 2020 року і новий мандат, на який претендує Олександр Лукашенко, позбавлені будь-якої демократичної легітимності“, – наголошується в офіційній заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля.
Представник ЄС висловив думку, що інавгурація лише посилить політичну кризу в Білорусі. У зв’язку з цим він висловився за необхідність проведення нових демократичних виборів у цій країні.
“Позиція Євросоюзу є чіткою: громадяни Білорусі мають право бути представленими тими, кого вони вільно оберуть на нових інклюзивних, прозорих виборах, результати яких будуть викликати довіру. Ми вражені і зворушені мужністю білоруського народу, який продовжує виходити на мирні демонстрації за демократію і свої основні права, незважаючи на жорстокі репресії з боку білоруської влади. Ми солідарні з ними і повністю підтримуємо їх демократичне право обирати свого президента за допомогою нових вільних і справедливих виборів під наглядом БДІПЛ/ОБСЄ”, – сказано в заяві.
В ЄС закликають владу Білорусі припинити репресії і насильство, а також звільнити всіх затриманих, включно з політв’язнями.
P.S. Таким чином легітимність Олександра Лукашенко в якості президента і його таємну інавгураію не визнають більше тридцяти країн світу. Це 27 країн ЄС, США, Канада і в їх числі Україна.
Тепер можна бути впевненим, що після вчорашніх нічних нинішніх побоїщ в містах Білорусі санкцій Лукашенку і його бандi не уникнути. І тепер ніякий Кіпр тих падлюк не врятує!
Зображення може містити: 1 особа, костюм