З залу суду: як судять заставнівського Лозінського

З залу суду: як судять заставнівського ЛозінськогоУ Першотравневому районному суді Чернівців відбулося попереднє слухання у справі колишнього очільника Заставнівської райдержадміністрації, місцевого багатія Михайла Бойчука, його брата, зятя та двох охоронців ставків.
Після першого засідання головуючий суддя зробив самовідвід – знаючі люди стверджували тоді, що він має родинні та бізнесові стосунки з колишнім екс-головою «всія Заставни».
Саме тому засідання 9 серпня вів інший головуючий – І. Іщенко.
Нагадаємо, що у квітні цього року буковинці вжахнулися від кривавого резонансного побиття згаданими особами чотирьох місцевих рибалок – Івана Абрамовича. Василя Слободяна, Миколи Михайлюка, Івана Бабія. Чоловіки тоді хотіли трохи порибалити, але дуже швидко потрапили до лабет «хазяїна». Микола Михайлюк розповідав, як до них спочатку підійшло двоє чоловіків, котрі одразу ж зателефонували комусь невідомому – мовляв, вже можна йти «на рибу». При цьому один з них вдарив Миколу по голові битою, інший накинувся з ударами на Івана Бабія. Далі рибалок заставили бігом бігти до автомобіля, що зупинився неподалік та стояв з ввімкненими фарами. Коли рибалки побачили біля машини Бойчука з карабіном – зрозуміли, що буде непереливки – «слава» про нього линула ще та…»Хазяїн» заставляв чоловіків лягати на землю та гамселив їх, по чому попало. Згодом привели Абрамовича та Слободяна. Вони були прикуті кайданками один до одного. Цих чоловіків мучителі відтягли до бетонного стовпа та прикували до нього. Крім Михайла Бойчука, над Слободяном та Михайлюком знущався його зять Руслан – дивина, звідки у молодої людини стільки ненависті та жовчі… Але саме Руслан – (може, «з ким поведешся, з того наберешся») – лупцював знесилених жертв прикладом рушниці. Охоронець ставка Володимир бив біля електроопори Абрамовича та Слободяна. Івану він вибив три зуби, зламав ніс та поламав ребра. Знесилені, чоловіки падали на землю та просили у катів пощади. Однак ті піднімали скривавлені в місиво тіла та продовжували бити далі. До мучителів долучився ще й брат Бойчука. Кати вимагали, аби люди назвали, хто з ними був п’ятий (чоловік зумів втекти та врятуватися – Н. Б.). Обіцяли втопити, згодувати рибам, однак ті мовчали. І саме факт, що був таки хтось п’ятий ( хто був свідком нічної пригоди) врятував життя молодих чоловіків. . Бо кати тоді, вочевидь, самі стомилися мучити нещасних принижених людей та, вистреливши їм услід, заставили «зникнути» з місця події…
19 квітня обласний прокурор Петро Коваль порушив кримінальну справу стосовно голови Заставнівської РДА за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.365, ч.2 ст.127 КК України, та його брата, зятя та двох охоронців ставків за ст..27,ч.3, ст..365. ч.3 та ст..127 ч.3 КК України.
21 квітня Михайло Папієв зробив подання до Адміністрації президента України та Кабінету Міністрів України щодо звільнення керівника району.
…На попереднє судове засідання 9 серпня із обвинувачених у справі з’явився лише Михайло Бойчук. Екс-керівник Заставнівщини зайшов до приміщення суду, спираючись на ціпок (чого раніше не бачили його знайомі), як будь-яка пересічна людина. Офіційно він перебуває на лікуванні. Із неофіційних джерел редакції стало відомо, що у жодному з ймовірних лікувальних закладів краю пацієнта на прізвище Бойчук М. В. немає – тож висновок напрошується сам собою…
Що стосується чотирьох поплічників буковинського Лозінського, вони були відсутні на попередньому засіданні – не було клопотання про доправлення їх із СІЗО до суду. Суддя Іщенко долучив до справи 2 заяви мешканців с. Веренчанка Заставнівського району за підписом відповідно 15 та 10 чоловік, – у заявах йдеться про те, як характеризуються обвинувачені. Суддя відхилив заяви брата та зятя Михайла Бойчука про допущення у якості захисників їх дружин – особи, котрі проходять у справі свідками, не можуть одночасно бути захисниками обвинувачених. Оскільки підстав для закриття чи зупинення справи, зміни запобіжного заходу немає та зібрано достатню кількість матеріалів для розгляду справи Бойчука та його поплічників у судовому засіданні, суддя призначив його дату – 19 серпня цього року.
Наталія Брянська
(Далі буде)