Довибори в Раду. На Прикарпатті лідирує Вірастюк, на Донеччині перемагає Аксьонов

У неділю в окрузі № 87 в Івано-Франківській області та окрузі №50 на Донеччині відбулися довибори до Верховної Ради.

На Прикарпатті після підрахунку майже 30% бюлетенів, за даними ЦВК, з 33,86% поки що лідирує кандидат “Слуги народу”, спортсмен Василь Вірастюк. Проте відставання від нього представника ВО Свобода Руслана Кошулинського (28,21%) та бізнесмена Олександра Шевченка (27,31%) є незначним.

Явка на виборах в окрузі склала лише 35%. Соціологічна група Рейтинг провела екзит-пол в окрузі, згідно з яким Олександр Шевченко отримував 32,4%, Кошулинський – 31,6%, Вірастюк – 29,4%. Проте похибка у 1,8% залишила надію на перемогу всім трьом кандидатам.

На Донеччині після підрахунку 89% бюлетенів однозначним лідером є мер Добропілля, представник партії “Порядок” Андрій Аксьонов з 66% голосів. На другому місці з майже 13% голосів висуванець “Партії Шарія” адвокат Валентин Рибін, який раніше захищав в суді низку ексберкутівців, Володимира Рубана та Надію Савченко, бразильського найманця Рафаеля Лусваргі.

Кандидатка “Європейської солідарності” Юлія Кузьменко отримала понад 6% голосів, кандидат “Слуги народу” Андрій Бондаренко понад 3%.

Явка на виборах на Донеччині була лише 21%.

Вибори в 50-му окрузі відбувалися, оскільки депутат від цього округу Руслан Требушкін у жовтні виграв вибори мера Покровська і склав мандат, так само депутат від “Слуги народу” Зіновій Андрійович виграв вибори мера міста Надвірна і склав мандат, отриманий у 87-му окрузі на Прикарпатті.

Що відомо про Андрія Аксьонова?

Андрію Аксьонову зараз 50 років. У 2010 році його обрали мером селища Новодонецьке від Партії регіонів. 2015 року його обрали мером Добропілля.

У 2017 році Аксьонова звинуватили в отриманні російського паспорту навесні 2014 року і в тому, що тоді він не перешкоджав проведенню псевдореферендуму сепаратистів у селищі Новодонецьке. Сам він назвав звинувачення в отриманні російського паспорта “плодами хворої уяви якихось людей”, а перешкоджання псевдореферендуму – завданням СБУ, повідомляли Донбас. Реалії.

У 2019 році Аксьонов програв вибори до Верховної Ради в окрузі Руслану Требушкіну.

Требушкін у 2020 році після перемоги на виборах мера Покровська склав мандат і підтримав Аксьонова на довиборах.

Джерело: ВВС Україна