Патріарха Філарета на Буковині відтепер представлятиме владика Онуфрій

Патріарха Філарета на Буковині відтепер представлятиме владика ОнуфрійРішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 08 березня 2013 року (журнал № 18) на Буковину призначено нового єпископа Чернівецького і Кіцманського, керуючого Кіцманською єпархією. Новим владикою відтепер є архиєпископ Чернівецький і Кіцманський ОНУФРІЙ (в миру Ярослав Ярославович Хаврук). Нагадаємо, що до нього цю церковну посаду обіймав єписком Марк. На єпископа Чернівецького і Кіцманського (Журнал № 26). він був обраний Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату 13 грудня 2009 р. Проте рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 08 березня 2013 року (журнал № 17) його призначено єпископом Одеським і Балтським.

Цікаво, що новий архієпископ УПЦ КП Чернівецький і Кіцманський ОНУФРІЙ (в миру Ярослав Ярославович Хаврук) має те саме церковне ім\’я, що митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Московського патріархату Онуфрій (Орест Володимирович Березовський).

Новий архієпископ народився 25 червня 1966 р. в с. Дермань Здолбунівського району, Рівненської області. У 1981 р. отримав свідоцтво про неповну середню освіту. У 1984 р. закінчив Дубнівське культосвітнє училище. З 1984 по 1988 рр. навчався у Луцькому державному педінституті ім. Лесі Українки на факультеті історії та суспільних дисциплін. У 1993 р. закінчив Київську духовну семінарію, заочний відділ.

З 1988 по 1991 рр. працював на різних посадах педагогічної роботи.

10 березня 1991 року Високопреосвященнійшим Іринеєм (Середнім), Архиєпископом Рівненським і Острозьким, був рукоположений в сан диякона. Служіння ніс у Дерманській Свято-Троїцькій парафіяльній церкві і в Дерманському Свято-Троїцькому жіночому монастирі. 3 червня 1992 року був рукоположений Високопреосвященнійшим Іринеєм на священика і направлений настоятелем Свято-Михайлівської церкви с. Миротин Здолбунівського району. Там прослужив 10 років.

У 2002 р. Високопреосвященнійшим Варфоломієм був призначений настоятелем Свято-Воскресенської церкви м. Острога.

З 2003 р. навчається в Аспірантурі при Національному Університеті \”Острозька Академія\” за спеціальністю \”релігієзнавство\”, працюючи над дисертацією на здобуття наукового звання \”кандидат філософських наук\” на тему \”Ідея утворення Православного патріархату в Українських землях в контексті міжконфесійних реалій в кінці 16 – першій половині 17 ст.ст.\”

З 2005 р. працює викладачем Національного університету \”Острозька Академія\” на кафедрі релігієзнавства.

25 жовтня 2005 р. прийняв чернечий постриг у Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких могилах з ім’ям Онуфрій.

30 жовтня 2005 р. хіротонісований на єпископа Дерманського та призначений вікарієм Рівненської єпархії з перебуванням у м. Остріг.

4 березня 2006 р. призначений єпископом Вінницьким і Брацлавським, керуючим Вінницькою єпархією.

23 січня 2012 р. Указом Святійшого Патріарха Філарета возведений в сан архиєпископа.

Джерело